Запорізька обласна клінічна лікарняЗапорізька обласна клінічна лікарня

Сьогодні, 21.06.2024 в Запорізькій обласній клінічній лікарні відбулася важлива подія – мультиорганний забір органів від посмертного донора та успішна трансплантація серця.

Про це написала прес служба Запорізької обласної клінічної лікарні.

Донором стала мешканка Запоріжжя, у якої було констатовано смерть мозку. Протягом життя вона неодноразово говорила про своє бажання після смерті допомогти іншим людям.

Рідні виконали її бажання і погодилися на посмертну трансплантацію. Це дало можливість врятувати три життя, здійснивши пересадку нирок і серця трьом пацієнтам, які цього потребували. Це вже третій випадок мультиорганного забору органів в історії цієї лікарні.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Іван Федоров під час пресконференції, що відбулася в лікарні, підкреслив, що такі операції проводяться лише в кількох медичних закладах країни, включаючи Запорізьку область. Він висловив вдячність медичному персоналу за їхню відданість справі і пообіцяв підтримувати розвиток трансплантації в регіоні.

Процедуру мультиорганного вилучення та трансплантацію серця виконала команда лікарів із Запоріжжя та Києва. Реципієнтом серця став мешканець Черкаської області, який мав вроджену ваду серця і ускладнення після перенесених пневмонії та коронавірусу. Стан пацієнта був критичним, і єдиним шансом на порятунок було пересадження серця, що тепер успішно здійснено.

Кардіохірург Борис Тодуров під час пресконференції наголосив, що ця операція була єдиним шансом на порятунок життя пацієнта. Завдяки зусиллям лікарів і благородному рішенню родини донора, життя реципієнта було врятоване.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *