Департамент соціального захисту населення Запоріжжя допомагає ВПОДепартамент соціального захисту населення Запоріжжя допомагає ВПО

У 2023 році були внесені суттєві зміни в сферу соціального захисту населення міста.

Фахівці соціальної сфери міста Запоріжжя долали виклики, пов’язані з допомогою вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій. Вони організували цілодобове чергування у пунктах прийому внутрішньо переміщених осіб та забезпечили їх реєстрацію та інформування.
Для тих, хто вирішив залишитися в Запоріжжі (у жовтні 2023 року їх було 157 775), місцева влада впровадила спеціальну послугу, яка мала на меті полегшити їхнє внутрішнє переміщення та забезпечити зручність у новому місті. Ця ініціатива полягала в видаванні довідок про облік внутрішньо переміщених осіб, дозволяючи мешканцям отримати необхідні документи для реєстрації та оформлення в новому місці проживання.

У свою чергу, графік робочого часу був адаптований до потреб цієї ініціативи та включав години, коли комендантський час був зручний для населення. Це допомогло забезпечити зручні умови для реєстрації та інших адміністративних процедур для мешканців, які залишилися в місті, сприяючи їхньому успішному адаптуванню до нових умов і забезпечивши їм необхідну підтримку в цьому процесі.

Потреба в оформленні компенсацій за розміщення внутрішньо переміщених осіб також вимагала розроблення нових підходів та підготовки фахівців. Велику кількість осіб похилого віку та інвалідів серед внутрішньо переміщених осіб направили на відпочинок до спеціалізованих санаторіїв.

Введення воєнного стану спричинило збільшення звернень щодо визначення прав на компенсації за надання соціальних послуг. Усі ці зміни наразі вимагають додаткового навантаження на управління соціальної підтримки населення, яке продовжує виконувати функції державного рівня, включаючи призначення допомоги та роботу з соціальними послугами.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *