Фото ілюстративнеФото ілюстративне

Порушення свобод і репресії на тимчасово окупованій Мелітопольщині під окупаційною владою російської армії.

Про це написали в онлайн газеті РІА Південь.

Після захоплення Мелітопольщини російськими військами місцевим жителям довелося зіткнутися з повною відсутністю свободи слова. Щоб уникнути небезпеки, люди змушені бути надзвичайно обережними: не говорити відверто ні з ким, крім найближчих, чистити свої соціальні мережі і завжди бути насторожі. Навіть нешкідливе зображення, опубліковане у соцмережах, може з часом визнати “екстремістським”, що призведе до штрафу, незважаючи на те, що на момент публікації воно не було заборонене.

Будь-який прояв проукраїнських поглядів в окупованому місті сприймається як смертний вирок. Це може бути фото з випускного, українська мова на ринку чи прапор України, збережений з минулих років.

Людей викрадають і тримають у підвалах російської армії роками, якщо їх підозрюють у любові до своєї країни. У кращому випадку їх депортують або судять за сфабрикованими кримінальними справами.

Абсурдність ситуації і відсутність доказової бази не турбують окупантів. Пропагандистські ЗМІ повідомили про завершення “розслідування” кримінальної справи проти 29-річного мешканця Мелітополя, якого звинуватили у закликах до тероризму.

Згідно з обвинуваченням, у квітні 2022 року чоловік залишив коментар у соціальних мережах, який, на думку окупантів, містив заклик до “терористичної діяльності”. Після цього проти нього порушили кримінальну справу, а самого чоловіка викрали. Тепер за природну нелюбов до країни-окупанта йому загрожує великий штраф і ув’язнення терміном до 5 років.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *