Фото ілюстративнеФото ілюстративне

Засуджено чотирьох колаборантів, які займали “посади” в органах місцевої влади та силових структурах на ТОТ Запорізької області.

Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОВА.

На підставі матеріалів СБУ до різних строків позбавлення волі засуджено чотирьох колаборантів, які займали “посади” в органах місцевої влади та силових структурах на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Одну з них, депутата Веселівської селищної ради від однієї з політичних партій, засудили до 6 років ув’язнення. Після окупації Мелітопольського району вона пішла на співпрацю з окупантами та зайняла посаду заступника голови окупаційної адміністрації ОТГ – так званої “Веселівської поселкової адміністрації Мелітопольського району”. На цій посаді вона виконувала накази окупаційної влади, зокрема, складала списки мешканців, які виїхали на підконтрольну Україні територію, щоб заселити їхні будинки російськими військовими. Під час фейкового референдуму у вересні 2022 року вона особисто їздила по домівках і закликала до участі в голосуванні, погрожуючи виселенням та депортацією.

Фото ілюстративне

Іншу колаборантку засудили заочно до 10 років ув’язнення. Це була мешканка Мелітопольського району, яка з квітня по серпень 2022 року добровільно обіймала посаду заступниці голови незаконного органу влади окупаційної адміністрації – “Терпеньєвської сільської адміністрації Мелітопольського району”. Вона провела заходи з підготовки та організації псевдореферендуму на тимчасово окупованій території.

Ще двоє засуджених – колишні поліцейські, звільнені з органів поліції у 2015 році, які у 2022 році вступили до окупаційного “МВС РФ”. Один з них став “інспектором ДАІ” у так званому “УВД по м. Бердянськ і Бердянському району”, а інший – поліцейським патрульно-постової служби у незаконному правоохоронному органі – “Відділі поліції № 3 УВД по м. Василівка і Василівському району”. Вони патрулювали територію та забезпечували безпеку представників окупаційної влади під час фейкового референдуму у вересні 2022 року. Обох заочно засудили до 12 років ув’язнення.

Заходи з документування злочинної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *