Брифінг з представниками Запорізького обласного ТЦК та СПБрифінг з представниками Запорізького обласного ТЦК та СП

З початку 2023 року майже 3 тисячі жителів Запорізької області оголошені в розшук Територіальними центрами комплектування (ТЦК) через те, що не оновили свої військово-облікові дані.

Про це свідчать дані Міністерства оборони, надані юристу Роману Лихачову, повідомило NV.

За 2023-2024 роки в розшук були подані 2 702 жителя Запорізької області. За цей же період правоохоронці склали 4 289 адміністративних протоколів на порушників військового обліку.

Фото: NV

Юрист Лихачов зазначає, що в Україні є близько 5−6 мільйонів людей, які придатні до проходження військової служби. Навіть враховуючи тих, хто вже оновив свої дані, та чинних військових, залишається значна кількість потенційних порушників. «Якщо оштрафувати таку кількість людей хоча б один раз, це займе десятки, якщо не сотні років», — вважає юрист.

Фото: NV

Адвокатка Таміла Алексик пояснює, що для оголошення людини в розшук має бути відкрито кримінальне провадження за ухилення від мобілізації. “Процедура така: ТЦК та СП передають до поліції інформацію про те, що особа ухиляється від виклику за повісткою або не оновила військово-облікові дані. Після цього поліція відкриває кримінальне провадження та вносить дані до єдиного реєстру досудових розслідувань,” — пояснює адвокатка.

Вона додає, що такій особі повинно бути вручено повідомлення про підозру. “Це повідомлення можуть надіслати поштою за місцем проживання. Лише після цього особа оголошується в розшук за постановою слідчого поліції або прокурора, які мають відповідні повноваження. Згідно з ч. 1 ст. 281 КПК України, до оголошення підозрюваного в розшук, слідчий або прокурор зобов’язані вжити заходів для встановлення місцезнаходження особи,” — додає адвокатка.

До 16 липня всі військовозобов’язані українці повинні оновити свої військово-облікові дані в ТЦК та СП. Це можна зробити за допомогою застосунку “Резерв+” або у відділенні ЦНАП, біля якого утворилися черги.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *