Фото Запорізької ОВАФото Запорізької ОВА

Влада Запорізької області активно готується до холодів. Про це повідомили на сайті РІА Південь.


Очільник ЗОВА Іван Федоров під час брифінгу розповів про вже зроблені кроки, наявні проблеми та майбутні дії для забезпечення регіону в осінньо-зимовий період.

“Ми бачимо, що зараз важко забезпечувати електроенергію влітку, а взимку буде ще складніше,” — зазначив Іван Федоров.

Усі соціальні заклади, включаючи медичні, вже забезпечені резервним електропостачанням, яке може підтримувати їх роботу до трьох діб у разі блекауту. Це гарантує безперервне функціонування лікарень навіть у найгірших умовах.

Однак опалення залишається проблемою. Навесні були поставлені грантові котельні, які ще не введені в експлуатацію. Федоров підкреслив, що до 15 вересня всі котельні повинні бути підключені до централізованих мереж теплопостачання та резервного електроживлення.
На території області планується розгортання 400 пунктів незламності, а також підготовка резервних місць для обігріву мешканців. Влада обіцяє інформувати містян про розташування цих пунктів через тиждень.

Для забезпечення централізованого водо- та теплопостачання проводяться регулярні наради з представниками міста, ЖКГ, Обленерго та Міськгазу. Голова ЗОВА Іван Федоров зазначив, що для децентралізованої генерації електропостачання необхідні значні інвестиції, тому ведуться перемовини з донорами, такими як UNICEF, UNDP та USAID.
Концерн “Міські теплові мережі” готує тендер на закупівлю обладнання, яке буде профінансоване донорами на понад 80%.

За словами Федорова, для критичного виживання регіону потрібно 100 мегават електроенергії, при нормальній потребі 430-450 мегават.

Для створення додаткових 100 мегаватів електроенергії розглядаються два шляхи: газова генерація та співпраця з підприємствами, які можуть встановити додаткові джерела енергопостачання. Деякі підприємства вже законтрактували відповідне обладнання, яке буде встановлено найближчими місяцями.

Влада також провела нараду з державними банками для кредитування ОСББ, з метою встановлення додаткової генерації. Очікується надання пільгових кредитів та грантів для швидкого оформлення документів.

“Це виклик, з яким ми маємо впоратися. Зима вже близько, і готуватися потрібно зараз,” — підсумував Іван Федоров.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *