Фото ілюстративнеФото ілюстративне

11 липня Україна разом з десятками країн подала до Генасамблеї ООН проєкт резолюції “Безпека та захищеність ядерних об’єктів України, включаючи Запорізьку АЕС”.

Про це повідомив постійний представник при ООН від України Сергій Кислиця.

Представнік Кислиця зазначив, що незабаром після Саміту миру для України у Швейцарії Генасамблея ООН розгляне питання безпеки ядерних об’єктів України, зокрема ЗАЕС, яке обговорювалось міжнародними лідерами як одна з ключових тем.

Проєкт резолюції підкреслює, що на Саміті миру було наголошено на необхідності:

  • безпечного використання ядерної енергії та установок;
  • захищеності ядерних об’єктів;
  • надійної охорони ядерних установок, щоб вони не шкодили довкіллю.

Українські атомні електростанції, включаючи ЗАЕС, повинні залишатися під повним суверенним контролем України відповідно до принципів МАГАТЕ.

Проєкт резолюції підтримали 56 країн. На даний момент Запорізька атомна електростанція перебуває під контролем російських окупантів.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *