Актор Джек Глісон прочитав вірш Сергія Жадана в українській вишиванціАктор Джек Глісон прочитав вірш Сергія Жадана в українській вишиванці

Ірландський актор Джек Глісон, відомий своєю роллю короля Джоффрі в серіалі “Гра Престолів”, вразив усіх, з’явившись на заході NGO організації “Talented U” в Лондоні

Під час події, він виразно прочитав вірш “Плеєр” відомого українського поета Сергія Жадана англійською мовою. 

Відео цього моменту було опубліковано в соціальних мережах 2 листопада за підтримки “Talented U”. Цей вірш був вперше опублікований на сторінках журналу “The New York Times Magazine” у серпні 2021 року та був перекладений на англійську мову завдяки роботі американської письменниці та театральної діячки українського походження Вірляни Ткач та американської поетки Ванди Фіпс.

Глісон особисто обрав цей вірш для виконання з числа різноманітних матеріалів, запропонованих йому. Поезія, створена у 2000 році та вперше опублікована в The New York Times, залишається дуже актуальною навіть донині. Варто зауважити, що Джек з’явився на заході в футболці з написом “Чебуреки сила — ворогу могила”, але пізніше переодягнувся в українську вишиванку.

У лютому 2023 року Джек відвідав Україну, де зустрівся з військовими та взяв участь в відкритому Кіноінтенсиві.

Гроші, зібрані від продажу квитків та благодійних внесків, були використані для придбання пікапа L200 для підтримки танкістів 5-го штурмового полку під Бахмутом.

Також Джек Глісон виставив статуетку Джоффрі на аукціоні Prozorro, аби зібрати кошти на потреби Збройних сил України. Гроші, зібрані за результатами аукціону, також були спрямовані на придбання тепловізора для 5-го окремого штурмового полку.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *