Пожежа на ЗАЕС і наслідкиПожежа на ЗАЕС і наслідки

Ситуація з радіаційним фоном в Україні залишається стабільною. Це підтвердила як Державна служба з надзвичайних ситуацій так і пресслужба Енергоатому.

Нещодавно Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило занепокоєння через масштабні пожежі поблизу окупованої Запорізької атомної електростанції. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські окупанти розпочали нову пожежу на території самої станції.

Згідно з інформацією від компанії “Енергоатом”, 11 серпня 2024 року близько 20:00 на території Запорізької АЕС сталася пожежа на об’єкті технічного водопостачання. Внаслідок інциденту загорілася градирня номер один, а також пошкоджене інше технологічне обладнання. Проте порушень норм безпеки та перевищень контрольних рівнів радіаційних викидів не зафіксовано.

Ймовірно, причина пожежі – недбальство російських окупантів або навмисний підпал. Градирня номер один розташована приблизно в кілометрі від енергоблоків станції. Відомо, що російські військові використовують приміщення АЕС для складування техніки, зброї та вибухівки, що підвищує ризики виникнення пожеж.

З кожним днем деградація систем та елементів АЕС погіршує загальну безпекову ситуацію. Масштабні пожежі можуть загрожувати розвитком радіаційних аварій. Тим не менше, радіаційний стан на станції залишається в межах норми, і загрози для населення наразі немає.

Використання АЕС як військової бази створює глобальну загрозу ядерної катастрофи. Єдине рішення для забезпечення безпеки та запобігання аваріям – звільнення Запорізької АЕС і передача її в управління єдиному легітимному оператору, компанії “Енергоатом”.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *