Сім’ю з Мелітополя не пропустили у Шереметьєво через одне слово у телефоні дитини.
Про це повідомили на місцевому сайті “Ріа-Південь”.
Фільтрація в аеропорту Шереметьєво стала серйозною перепоною для багатьох жителів Мелітополя, які намагаються повернутися додому. Окупаційні сили використовують різноманітні методи тиску на тих, хто виїхав, включаючи шантаж нерухомістю, що залишилася під їхнім контролем.
Російські прикордонники ретельно перевіряють всіх, хто хоче повернутися в окуповані території. Телефони, планшети та ноутбуки проходять детальне сканування, а спеціальні програми відновлюють навіть видалений вміст. Найменша підозра в нелояльності може призвести до депортації та заборони на в’їзд на багато років, і спроби повернутися додому зазвичай закінчуються невдачею.
Сім’я з Мелітополя, яка нещодавно намагалася повернутися через московський аеропорт, стала жертвою такої системи перевірок. Чоловік, його дружина і 17-річний син були змушені здати свої телефони і пройти бесіду. Як розповіла жінка, розмова з представниками ФСБ проходила у “спокійній обстановці”.
Хоча у телефонах дорослих нічого підозрілого не знайшли, один слово в листуванні сина стало причиною проблем. Хлопець у переписці за 2022 рік назвав події в Україні “окупацією”, і це викликало підозри у перевіряючих. В результаті сім’ї було заборонено повернення до Мелітополя, і вони отримали наказ залишити територію.
Цей випадок не єдиний. Співробітники спецслужб часто допитують навіть маленьких дітей, щоб витягти інформацію або знайти причини для заборони на в’їзд.