Готель "Україна" продано на аукціоні за 2,5 млрд грн: нового власника визначено — це Макс КріппаГотель "Україна" продано на аукціоні за 2,5 млрд грн: нового власника визначено — це Макс Кріппа

18 вересня на платформі “Прозорро.Продажі” відбувся перший після початку повномасштабної війни аукціон з продажу легендарного готелю “Україна” в центрі Києва. Об’єкт привернув увагу трьох учасників, які активно боролися за право стати його новим власником.

Зі стартової ціни в 1 мільярд 47 мільйонів 637 тисяч гривень, завдяки запеклій конкуренції, фінальна сума зросла більш ніж удвічі – до 2 мільярдів 511 мільйонів 777 тисяч гривень.

Виконувачка обов’язків Голови Фонду державного майна України Іванна Смачило зазначила, що цей аукціон став яскравим прикладом високого інтересу українського бізнесу до стратегічних активів. Завдяки активній конкуренції між учасниками, фінальна вартість готелю “Україна” зросла більш ніж удвічі.

За словами Смачило, ФДМУ вже готується до наступних приватизаційних аукціонів, серед яких планується виставлення таких об’єктів, як АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, ТОВ “Аерок” і ТОВ “Демурінський ГЗК”.

Умови для майбутнього власника готелю

Новим власником київського готелю “Україна” стала компанія «Ола Файн», підконтрольна інвестиційному фонду «АРС Кепітал». Підприємець Макс Кріппа, який мешкає в ОАЕ, є її кінцевим бенефіціаром. Після перемоги в аукціоні компанія зобов’язана впродовж 30 робочих днів здійснити повний розрахунок за об’єкт. Крім того, новий власник має врегулювати боргові зобов’язання, включно із виплатами зарплат і погашенням заборгованостей перед державним бюджетом, що накопичились до моменту передачі готелю у власність.

Новий власник також зобов’язаний гарантувати працівникам готелю соціальний захист, зокрема, утриматися від звільнення персоналу протягом перших шести місяців після приватизації. Крім того, він повинен дотримуватися екологічних стандартів при експлуатації об’єкта. Усі інші зобов’язання, для яких не передбачені чіткі строки, мають бути виконані протягом п’яти років з моменту переходу права власності.

Готель “Україна” не є першим об’єктом Максима Кріппи у сфері нерухомості. До цього він придбав бізнес-центр “Парус” та маєток у Козині, що свідчить про його активну діяльність у цьому секторі.

Також Максим Кріппа є впливовою фігурою в українській технологічній і кіберспортивній індустріях. Він став мажоритарним власником Natus Vincere (NAVI) у 2018 році, активно інвестуючи в розвиток організації. Окрім NAVI, Кріппа вклав кошти в компанію Maincast, яка займається трансляцією кіберспортивних подій, у тому числі для NAVI.

Також Кріппа є власником GSC Game World, студії, відомої своєю популярною грою S.T.A.L.K.E.R.. Під його керівництвом студія працює над новими проєктами, включаючи S.T.A.L.K.E.R. 2, який є однією з найочікуваніших відеоігор.

Ці інвестиції свідчать про його глибокий інтерес до розвитку кіберспорту та ігрової індустрії в Україні.

Претенденти та історія київського готелю “Україна”

Окрім переможця, у торгах взяли участь ще дві компанії — ТОВ «Житомирський меблевий комбінат» і ТОВ «Аларіт-Пром», які запропонували значно менші суми: 1,46 млрд грн та 1,16 млрд грн відповідно.

Готель “Україна”, колись відомий як “Москва”, є однією з визначних архітектурних пам’яток столиці. Об’єкт розташований на алеї Героїв Небесної Сотні, 4, і пропонує понад 300 номерів різних класів, а також два ресторани і банкетні зали. Цікаво, що будівля стоїть на місці колишнього хмарочоса Гінзбурга, який свого часу був однією з найвищих споруд в історичному Києві.

Даний аукціон став знаковою подією для ринку приватизації, підкреслюючи готовність бізнесу в Україні активно брати участь у приватизації масштабних об’єктів. Він наочно показав, що навіть у складні часи вітчизняний ринок зберігає свій потенціал і інтерес до великих інвестиційних можливостей.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *