У Запоріжжі з 24 лютого розпочнеться реалізація програми “Check-up дітей”, мета якої — виявлення ризиків для психічного здоров’я серед неповнолітніх. Ініціатива запроваджена після аналізу статистики, що засвідчила: минулого року на психіатричний облік у місті потрапили 2000 дітей.
Про це повідомили у міському Департаменті охорони здоров’я.
У Запоріжжі запускають програму психічної реабілітації для дітей
У рамках програми лікарі визначатимуть групи ризику та запрошуватимуть дітей на комплексне обстеження до сімейних лікарів, із якими мешканці уклали декларації. За потреби пацієнтів скеровуватимуть до профільних спеціалістів для подальшої діагностики й лікування.
Фахівці відзначають негативний вплив війни на здоров’я дітей. Особливе занепокоєння викликають чотири напрямки: зростання кількості випадків цукрового діабету, порушень постави, погіршення зору та психічних розладів.
За офіційними даними, серед неповнолітніх поширені такі діагнози, як посттравматичний стресовий розлад, синдром дефіциту уваги та гіперактивності, а також тривожні, депресивні й поведінкові розлади.
Нагадаємо, що Запорізька міська рада планує реорганізацію мережі центрів первинної медико-санітарної допомоги, скоротивши їх кількість із п’яти до трьох. Це рішення дозволить заощадити близько 15,6 мільйона гривень та підвищити ефективність надання послуг.
Раніше повідомлялося,що у Запорізькій області будують підземну школу на тисячу учнів.