В Україні спалювання сухостою прирівняли до диверсіїВ Україні спалювання сухостою прирівняли до диверсії

Під час дії воєнного стану в Україні навмисне спалювання сухостою та опалого листя може бути прирівняне до диверсії.

Спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а в деяких випадках кримінальну відповідальність. Фахівці державної екологічної інспекції нагадують, що за спалювання сухої рослинності доведеться заплатити штрафи:

  • за спалювання сухої трави й листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн;
  • на території природно-заповідного фонду – 6 120 до 12 240 грн;
  • за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці – 90 тис – 150 тис грн;
  • якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.

Спалювання сухостою — це велика шкода, під час якої руйнується ґрунтовий покрив з наявними поживними речовинами: знищуються комахи, насіння і коріння рослин, нижні частини дерев і кущів, верхні частини їхнього коріння. У вогні гинуть та задихаються звірі, плазуни, земноводні.

Також разом з димом вивільняються чадний газ, бензопірен, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Ці небезпечні речовини викликають онкологічні захворювання, завдають шкоди репродуктивному здоров’ю, викликають ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.

Джерело: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *