У Запоріжжі планують перейменувати площу Маяковського - що відомо про нову назвуУ Запоріжжі планують перейменувати площу Маяковського - що відомо про нову назву

Запоріжжя готується до змін: площу Маяковського планують перейменувати. За інформацією від місцевої влади, нова назва має відобразити багатий історичний спадок міста. Наразі ще триває обговорення щодо можливих варіантів.

Жителі та активісти вже висловлюють свої пропозиції, сподіваючись, що нова назва стане важливим символом місцевої ідентичності.

Продовжуючи ініціативу перейменування об’єктів, пов’язаних з російською історією, міська рада прийняла рішення щодо більше ніж 70 вулиць, провулків та проспектів.

Зараз у фокусі перейменування — площа Маяковського, розташована в самому серці міста. Замість неї вона може стати площею Мистецькою, а прилегла до неї вулиця отримає ім’я відомої української художниці Марії Примаченко.

Про це повідомив головний спеціаліст департаменту культури і туризму Запорізької міськради Павло Кравчук.

Ці зміни в топонімії мають на меті відобразити та укріпити національну ідентичність міста та відокремити його від історії, пов’язаної з Росією. Очікується, що нові назви стануть не лише символом змін, але й важливим етапом у формуванні культурної ландшафтної картини Запоріжжя.

Процес перейменування вулиць у Запоріжжі відбувається системно та з урахуванням глибоких змін у суспільстві. Кожен етап вимагає виваженості та демократичного підходу.

На початковому етапі діє робоча група з питань упорядкування урбанонімів. Ця група активно працює над створенням переліку вулиць, які підлягають перейменуванню, та розглядає різні варіанти нових назв. Враховуючи історію та культурні особливості міста, їхня місія — забезпечити відповідність нових топонімів духу спільності та її цінностей.

Далі пропозиції групи передаються Комісії з питань міської топоніміки, яка вивчає їх з точки зору історичної відповідності та враховання громадської думки. Цей етап гарантує участь громади та різних зацікавлених сторін у формуванні нового обличчя міста.

Завершальний етап — нові назви остаточно затверджуються депутатами міської ради. Це важливий крок для закріплення змін у місцевому середовищі та створення об’єктивного відображення духу часу та прагнень спільності.

Площа Маяковського у Запоріжжі / Фото: wikimedia.org
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *