Меню з "Титаніка" продали на аукціоні за 84 тис фунтів стерлінгівМеню з "Титаніка" продали на аукціоні за 84 тис фунтів стерлінгів

На аукціоні в Британії меню з останнього обіду “Титаніка” було продано за вражаючу суму – 84 тис. фунтів стерлінгів.

Це історичне меню приготоване для пасажирів 1-го класу на борту “Титаніка” у весняному рейсі 1912 року. Серед ексклюзивних страв, які знаходилися на цьому меню, були такі шедеври гастрономії як кав’яр, медальйони з телятиною, апельсиновий мус, та кавовий пудинг.

Покупець, який залишився анонімним, виразив величезний інтерес до історії “Титаніка” та вважає це меню справжньою скарбницею культурної спадщини. Зазначене меню є живим свідченням вишуканості гастрономічних насолод того часу та нагадує про останні миті, які пасажири першого класу деликатно проводили за обіднім столом перед трагедією.

Продаж цього меню підкреслює постійний інтерес суспільства до подій, пов’язаних з “Титаніком”, та його значення як символу морської історії.”

Аукціоніст Ендрю Олдрідж підкреслив, що це меню — не просто предмет, а важливий артефакт історії, який зберігає пам’ять про титанічний лайнер. За його словами, ця “чудова річ” стає своєрідним містком між сучасністю та подіями, які сталися більше століття тому, нагадуючи нам про величезне культурне і історичне значення “Титаніка”.

Меню вражає своєю розмаїтістю вишуканих страв, які пасажири могли насолоджуватися перед невідомою пригодою. Рельєфний прапор White Star Line та позолочений напис із зображенням ініціалів OSNC додають цьому артефакту ще більше історичного значення, визначаючи його як неперевершений свідок того часу і подій, що відбулися.

Продаж цього меню стає не лише справою комерційною, але і актом збереження та вшанування культурної спадщини, яка перетинає кордони часу і робить історію “Титаніка” ще ближчою до нашого сучасного світу.

Нагадаємо, “Титанік” – британський трансатлантичний пароплав, другий лайнер класу “Олімпік” компанії White Star Line 14 квітня 1912 року під час першого рейсу зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані, внаслідок чого затонув. Тоді загинули понад 1 500 людей. 712 людей, що врятувалися, підібрав пароплав “Карпатія”

Фото: Henry Aldridge & Son/PA
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *