У Запоріжжі перейменували близько 150 вулицьУ Запоріжжі перейменували близько 150 вулиць

У Запоріжжі перейменували близько 150 вулиць в рамках масштабної реформи географічної номенклатури та програми міської рекомунікації.

Процес перейменування, який триває у Запоріжжі, став результатом вивчення історичних аспектів та врахування побажань громади. Багато змін стосуються розширення історичної та культурної спадщини міста, відновлення або введення у обіг імен видатних особистостей, які внесли вагомий вклад у розвиток Запоріжжя.

За останні місяці вже 142 вулиці, провулки та площі отримали нові назви, відображаючи новий етап в історії Запоріжжя. Про це повідомили в мерії міста. Пропозиції щодо перейменувань висуваються на розгляд робочої групи з питань міської топоніміки та подаються на розгляд на чергових сесіях міської ради.

Зараз на розгляді робочої групи ще 52 назви, ініціаторами яких стали представники громади та експертні групи. Планується, що їх перейменування буде висвітлено в проєктах рішень міської ради під час найближчої сесії. Крім того, робоча група розглядає ще 45 назв для зміни, ураховуючи історичний та культурний контекст, щоб вони відповідали новій етапності розвитку міста.

Так вулиці отримали імена визначних діячів науки, культури та героїв міста, що сприятиме збереженню та популяризації історичної спадщини. Зміни також вплинули на об’єкти комунальної власності та простори для відпочинку, надаючи їм новий ідентифікаційний статус.

Міська влада акцентує на тому, що цей процес проводиться з врахуванням можливих негативних наслідків для мешканців та підприємців. Організовані комісії міської ради взяли на себе завдання інформувати громадян та підприємства щодо змін та надавати їм всю необхідну допомогу у зміні адрес та інших ідентифікаційних параметрів.

За словами представників місцевої влади, ця ініціатива є частиною стратегії розвитку міста та спрямована на зміцнення національної свідомості, визначення ідентичності та стимулювання гордості за рідне місто серед його жителів.

Не всім мешканцям подобаються зміни, іноді вони викликають дискусії та обговорення в громадськості. Частина жителів висловлює певне непорозуміння чи ностальгію за традиційними назвами, пов’язаними з їхнім дитинством чи родинною історією.

У відповідь на такі відчуття міська влада організовує громадські збори та відкриті діалоги, де громадяни можуть висловити свої погляди та думки щодо змін у назвах вулиць та площ. Такий відкритий підхід допомагає владі знаходити оптимальний баланс між сучасністю та збереженням історичної спадщини.

У продовження дерусифікації та відображення незалежності України, Запорізька міська рада активно працює над перейменуванням вулиць, площ і провулків, назви яких мають історичне зв’язок з росією та радянським союзом. Ця ініціатива, започаткована з початком збройної агресії рф, націлена на зміцнення української національної ідентичності та символізує важливий етап в розвитку міста.

Фото: inform.zp.ua
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *