Україна посідає друге місце в світовому рейтингу країн із найдешевшим інтернет-з'єднаннямУкраїна посідає друге місце в світовому рейтингу країн із найдешевшим інтернет-з'єднанням

Україна зайняла друге місце у рейтингу країн із найдешевшим інтернетом, що сприяє активному розвитку цифрового суспільства та електронної економіки. Дослідження проводили аналітики Picodi.

Експерти визнали значну доступність та конкурентоспроможні ціни на інтернет-послуги в Україні.

Рейтинг відзначив також ініціативи уряду та провайдерів інтернет-послуг, спрямовані на покращення якості зв’язку та розширення географії його покриття. Це дозволяє користувачам з усіх регіонів країни користуватися високошвидкісним Інтернетом за доступними цінами.

Експерти вважають, що це досягнення не тільки сприяє популяризації цифрових технологій в Україні, але й зробило країну більш привабливою для технологічних інновацій та інвестицій у сфері ІТ.

Дослідження Picodi підтверджує, що українці можуть насолоджуватися одним із найдешевших інтернет-з’єднань у світі, сплачуючи приблизно 223 гривні за 100 Мбіт/с. Цей показник робить Україну лідером за доступністю та вигідністю інтернет-послуг серед 85 країн світу.

Дослідження враховувало ціни 364 інтернет-провайдерів і включало в себе пропозиції безлімітного домашнього інтернету без телебачення та мобільного інтернету. Виявлено, що найпоширенішою швидкістю є 100 Мбіт/с, яку пропонують 74 із 85 перевірених провайдерів.

У порівнянні з іншими країнами, найвищі тарифи за 100 Мбіт/с інтернету сплачують в Норвегії (приблизно 79,4 $/місяць), Ісландії (62,1 $/місяць) та Австралії (61,8 $/місяць). Україна продовжує займати вражаючу позицію, демонструючи високий рівень доступності та конкурентоспроможності своїх інтернет-послуг.

В свіжому дослідженні цін на інтернет-послуги виявлено, що найнижчі тарифи за 100 Мбіт/с пропонуються в Росії, Україні та Румунії. За зазначеними даними, російські користувачі можуть користуватися високошвидкісним інтернетом за лише 5,6 $/місяць, українці – за 6,1 $/місяць, а румунські споживачі – за 6,4 $/місяць.

Цей рейтинг став чітким підтвердженням того, що країни Східної Європи виявляються лідерами за доступністю інтернет-послуг для своїх громадян.

Цікаво, що деякі країни, такі як Іспанія, Китай, Сінгапур та Франція, не мають пропозицій від провайдерів із швидкістю 100 Мбіт/с. Це може бути пов’язано з тим, що вони вже мають розвинуті мережі високошвидкісного інтернету, які перевершують дані показники.

Аналітики також звернули увагу на доступність високошвидкісного інтернету за розумні ціни. Дослідження показало, що за 20 $ на місяць (близько 730 гривень) користувачі можуть отримати вражаючі швидкості інтернету.

Перше місце в цьому рейтингу зайняла Латвія, де за менш ніж 20 $ на місяць доступна швидкість інтернету до 1,2 Гбіт/с. Україна вражає теж, ділячи друге місце із 13 іншими країнами, де можна отримати швидкість 1 Гбіт/с за меншою вартістю. Серед цих країн також виявилися Угорщина, Литва, Польща та Словаччина.

До суперечливих результатів дослідження не потрапили 34 країни, включаючи такі розвинені країни, як Австралія, Канада, Нова Зеландія, ПАР, Японія та країни Західної Європи. Це свідчить про різноманітність цінової політики та умов доступу до високошвидкісного інтернету в різних частинах світу.

За даними Picodi, за останні чотири роки гігабітний інтернет у світі в середньому подешевшав на 15%, що вказує на конкуренцію та тенденцію до покращення доступності цифрових послуг. Однак в Україні за цей період вартість гігабітного інтернету зросла на 20%, що може бути пов’язано з розвитком технологій та розширенням покриття.

У таких країнах, як Філіппіни, Коста-Рика, Парагвай, Перу та Венесуела, доступ до інтернету зі швидкістю 1 Гбіт/с може обійтися в близько 100 $ або навіть дорожче, що вказує на нерівномірність цін на інтернет у різних регіонах світу.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *