Жителька Херсону робить артбукети з креативних матеріалівЖителька Херсону робить артбукети з креативних матеріалів

Мешканка Херсона, Олена Афанасьєва розпочала створювати артбукети через рік після розпочатку повномасштабного вторгнення РФ. Вона збирає ці артбукети, використовуючи креативні матеріали.

За її словами, спочатку вона навіть не розглядала можливість ставити квіти у вазу. Однак, першими квітами, які вона вирішила використати в своїй творчості, були соняшники. Олена купила їх на місцевому ринку в Тернополі.

Артбукет “Соняхи у темряві” херсонки Олени Афанасьєвої/ Фото: Олена Афанасьєва

“Мені просто захотілося мати букет, який нагадував би про дім. Пізніше я помітила, що багато жителів Херсона купують соняшники. Я придбала кілька соняшників і поставила їх у вазу. Згодом мені здалося, що вони швидко в’януть, і я вирішила зберегти їх пам’ять, зробивши фотографію. Так почався мій перший фотобукет, який мав особливу атмосферу – “Соняшники у темряві”, – розповіла Олена.

Її захоплення квітами та створенням артбукетів зростало. Олена стала помічати красиві овочі на місцевому ринку та порівнювала їх з херсонськими сортами.

“Я відчула себе науковцем-ботаніком, але з підходом художника. Мої “вази” – це окрема історія. У мене була орендована квартира з однією маленькою вазою. Купувати багато різних ваз мені не було на руку і ще й дорого. Тому створення власних “ваз” стало окремим видом мистецтва. Я використовувала знайдені на вулиці шматки труби, розбите скло, збирані опеньки від продавців на ринку та рослинки, зірвані навколо мого будинку. Так я і створила свої “букети дня”, – розповідає жінка.

Артбукет з труби херсонки Олени Афанасьєвої/ Фото: Олена Афанасьєва

Друзі, що залишилися в Херсоні, надсилали їй різні рослини з ботанічного саду, такі як лаванда, евкаліпт і ковила.

“Ковила виглядає не так, як звичайна степова рослина, але це була ковила. З неї вийшов букет, який мені нагадував лицаря в обладунках – захисника степів. З часом я розуміла, що мої “букети” стали для мене арттерапією. Вони допомагають мені впоратися з постійними стресами і напруженням, оскільки змушують зосередитися на пошуку гармонії та балансу”, – розповідає авторка.

Практика створення артбукетів дещо нагадує ікебану, японське мистецтво композиції квітів, але водночас це створює простір для рефлексії та дослідження місця, в якому живеш.

“У Японії існує вид ікебани під назвою “согецу”, це композиції з нерослинних матеріалів. Це не зовсім те, що я роблю, але у цьому є окремі елементи. Я завжди згадую “букети” зі сміття, створені разом з митцем Микитою Гришком. Ми використовували все, що бачили навколо, і він створив красу та гармонію. Цей проект ми назвали “треш-согецу”, або ікебана зі сміття. Зараз я відчуваю, що створюю себе по частинах, і артбукети допомагають мені в цьому”, – зазначає Олена Афанасьєва.

Зараз її робота пов’язана із читанням текстів про війну, воєнні злочини і новини про Херсон, оскільки вона є журналісткою.

“Атаки на місто Херсон завжди з’являються в моїх кошмарах. Тому, щоб відвести думки від подій, я вигадую арттерапію. Думаю, зараз багато людей знаходять власні способи релаксу та творчості – хтось вишиває, а інші, як моя колега, роблять варення з місцевих продуктів. Це важливо, оскільки ми маємо зберегти свій розум у здоровому стані. Бо перед нами ще багато роботи”, – вважає Олена.

Разом із місцевими художниками Олена працює над проєктом “Інший ландшафт“, який досліджує зміни як на зовнішньому, так і на внутрішньому рівні людини.

Її артбукети, хоча вони спочатку не були задумані як виставкові роботи, врешті-решт потраплять на виставку. Цей проєкт відображає зміни в фізичному, емоційному і культурному ландшафті.

“Мої букети відображають мої особисті зміни і зміни в моєму оточенні. Зараз їх уже понад 50. Незабаром я розпочну роботу над зимовою серією. Однак перед цим мені потрібно створити букет на 11 листопада – День визволення Херсона”, – повідомила Олена Афанасьєва.

Анна Сапожко

By Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *