Через окупантів на ЗАЕС виникла надзвичана ситуаціяЧерез окупантів на ЗАЕС виникла надзвичана ситуація

На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виникла надзвичайна ситуація через дії окупантів, що створює ризик відмови дизель-генераторів, важливих для забезпечення безпеки та стабільності роботи енергоблоків.

Ризик виник внаслідок дестабілізуючих дій окупаційної сили в районі станції. Деталі події поки що залишаються конфіденційними, проте вже відомо, що представники енергетичного підприємства та екологічних організацій у суміжних областях підняли тривожний сигнал щодо можливих загроз безпеці атомної електростанції. Ризик відмови дизель-генераторів може створити серйозні наслідки для навколишнього середовища та енергетичної системи в цілому.

Владні структури та екологічні служби наразі активно працюють над локалізацією та вирішенням проблемної ситуації, а також вживають заходів для попередження можливих наслідків. Національна безпека та енергетична стійкість країни визначаються як пріоритетні завдання в умовах потенційних загроз, тому влада приділяє особливу увагу забезпеченню безпеки ядерних енергетичних об’єктів. Деталі та оновлення щодо події очікуються найближчим часом.

Президент Енергоатому Петро Котін висловив серйозну стурбованість щодо дій російських енергетиків на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), які, за його словами, “ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції”.

За оцінкою фахівців, ці неправомірні дії можуть стати причиною невиправної шкоди технічному становищу енергетичної установки та спровокувати серйозні проблеми у сфері ядерної безпеки.

“Фейкове керівництво Запорізької АЕС винесло наказ використовувати мастило російського виробництва для резервної дизельної електростанції (РДЕС), не врахувавши негативних наслідків цього рішення. Виявлено, що при нагріванні саме це мастило починає інтенсивно пінитися, що, в свою чергу, призводить до зниження тиску в системі та автоматичного відключення дизель-генераторів”, – повідомляється у щойно отриманому повідомленні.

За попередніми висновками фахівців та технічних експертів, такий неправомірний наказ може викликати серйозні технічні проблеми та виникнення аварійних ситуацій. Важливо зазначити, що в умовах безпеки ядерних електростанцій, така дія може покластися тінь на надійність та стабільність роботи атомної енергетичної установки.

Надзвичайні служби та енергетичні фахівці вживають заходів для негайного врегулювання ситуації та виключення можливих ризиків. Деталі та оновлення з приводу цього інциденту очікуються в найближчий час.

“Зрештою це може спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – дизель-генераторів, із подальшим переходом у ядерну та радіаційну аварію”, – підкреслили представники Міністерства енергетики та захисту довкілля України (Міненерго).

У відомстві також відзначили, що дії росіян є грубим порушенням вимог ядерного законодавства України. Після деокупації ЗАЕС винні у цьому будуть притягнуті до відповідальності перед законом. Спеціалісти та владні структури продовжують вивчати ситуацію та розглядати можливі заходи для вирішення виниклої проблеми.

Фото: static.espreso.tv
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *