ОСББ, ЖБК та керуючі компанії зобов’язані забезпечувати вільний доступ громадян до укриттівОСББ, ЖБК та керуючі компанії зобов’язані забезпечувати вільний доступ громадян до укриттівОСББ, ЖБК та керуючі компанії зобов’язані забезпечувати вільний доступ громадян до укриттів

Уряд України ухвалив нове рішення, що передбачає зобов’язання ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), ЖБК (Житлово-будівельні кооперативи) та керуючі компанії забезпечувати вільний доступ громадян до укриттів.

Згідно з новими нормами, які вводяться з метою забезпечення безпеки та швидкого реагування в разі надзвичайних ситуацій, таких як пожежі, природні катастрофи чи інші загрози для мешканців, ОСББ, ЖБК та керуючі компанії повинні забезпечувати доступ до спеціально обладнаних укриттів.

Це рішення також передбачає необхідність проведення навчань та інформування мешканців щодо процедур та правил поведінки у випадку евакуації в укриття. Міська влада та служби цивільного захисту активно сприяють впровадженню цих заходів та відзначають їх важливість для забезпечення загального благополуччя громади.

Громадяни закликають долучитися до ініціатив та інформувати про місця укриття у своїх житлових комплексах, щоб забезпечити ефективність та оперативність у вирішенні потенційних небезпек. Нова ініціатива покликана підняти рівень готовності та забезпечити високий стандарт безпеки для всіх мешканців об’єктів масового проживання.

Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міськради акцентує увагу на важливості забезпечення безперешкодного доступу мешканців до найпростіших укриттів у житлових будинках. Згідно із нагадуванням від управління, за цей аспект відповідають балансоутримувачі споруд та приміщень, які входять до фонду захисних споруд цивільного захисту.

Голови правлінь ОСББ, ЖБК та керівники керуючих компаній є ключовими фігурами у забезпеченні вільного доступу громадян до укриттів. Вони зобов’язані не лише утримувати ці споруди в належному стані, але й регулярно інформувати мешканців щодо правил евакуації та процедур у разі надзвичайних ситуацій.

Запорізька міська влада закликає всіх відповідально відноситися до цього питання, брати участь у плануванні та підтримувати ініціативи з метою забезпечення максимальної безпеки та готовності до екстрених ситуацій в місті.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *