Сервіс HDRezka заблокували в Україні через звʼязки з РосієюСервіс HDRezka заблокували в Україні через звʼязки з Росією

Піратський сервіс HDRezka був заблокований в Україні через розміщення та поширення заборонених законом фільмів і серіалів російського виробництва.

Член Національної ради з питань телебачення й радіомовлення Максим Онопрієнко зауважив, що блокування HDRezka також віддзеркалює зусилля влади в протидії російській пропаганді та спробам впливу з боку держави-агресора.

HDRezka, крім свого онлайн-платформи для перегляду відеоконтенту, також володіє власною школою озвучення в Москві. Це свідчить про тісні зв’язки сервісу з російським кінематографічним середовищем та індустрією розваг суспільства. Українські версії озвучення серіалів HDRezka замовляють в студії озвучення DniproFilm, що підтверджує, що процес створення контенту для української аудиторії відбувається поза межами самого сервісу.

Адміністратор української спільноти HDRezka додатково підтверджує, що основна частка компанії зосереджена в Російській Федерації. Це обставина, безперечно, стала однією з причин блокування сервісу в Україні, оскільки це відзеркалює вплив російського контенту та підтримку російської кінематографічної індустрії на платформі.

Заблокування сайту HDRezka в Україні є результатом впровадження нового закону про медіа, який набрав чинності з 31 березня 2023 року. Цей закон є частиною стратегії євроінтеграції України і відповідає вимогам Європейського союзу. Однією з ключових мет цього законодавства є приведення українського медіапростору у відповідність із стандартами та цінностями, що прийнятні для країн ЄС.

Закон передбачає низку обмежень та вимог для медіа-платформ, зокрема в сфері культури та контенту, який може бути розміщений. Блокування HDRezka в Україні може бути розглянуте в контексті цього нового регулюючого середовища, яке має на меті забезпечити додержання високих стандартів у сфері медіа та захист від неприпустимого впливу ворожих або незаконних засобів масової інформації.

Фото: village.com.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *