Запорізькі школярі провели «Мовчазний аукціон» на підтримку військовихЗапорізькі школярі провели «Мовчазний аукціон» на підтримку військових

У Запоріжжі у школі «Основа» учні разом із батьками підготували благодійний «Мовчазний аукціон». Його особливість в тому, що за лот не треба торгуватися вголос, достатньо заповнити відповідний протокол. Придбати на аукціоні можна було чимало —  від зроблених власноруч браслетів, солодощів, пиріжків до сувенірів, посуду, одягу, канцелярського приладдя, книжок.

Теплий одяг, консервація, смаколики, книги та навіть іграшки. У школі «Основа» вже вдруге стартував аукціон на підтримку військових. Влаштували такий захід освітяни спільно зі школярами та батьками.

Загалом на аукціон представили двісті лотів. В червні минулого року спільними зусиллями на зібрані кошти придбали бронежилети для наших військових. Освітяни додають, що цей аукціон відрізняється від звичайного, адже фактичних торгів немає. За річ, яка сподобалась, достатньо було вписати вищу ціну у протокол.

Новий етап благодійного заходу вразив різноманітністю представлених лотів, включаючи речі першої необхідності та предмети, які можна використовувати у повсякденному житті. Діти разом з батьками виявили великий інтерес до участі у такому нестандартному благодійному заході, що свідчить про зростаючу свідомість та активність громади у підтримці військових, які ведуть захист нашої країни.

Люди самі встановлюють ціну. Є протоколи кожного лоту, і кожна людина, якщо вона хоче підвищити ціну, може зробити це максимум на 10 гривень. Протокол закривається у 5 кроків, і тоді визначають, хто назвав більшу ціну – того і лот. Такий спосіб торгівлі на аукціоні додає елемент взаємодії та інтриги між учасниками, а також стимулює більше людей приймати активну участь у благодійному заході.

Найцікавіше, що кожен внесок має особистий та унікальний характер, оскільки це виріб чи предмет, створений власноруч або відібраний особисто, і відображає творчий підхід та індивідуальний внесок кожного учасника. Такий “Мовчазний аукціон” віддзеркалює не лише глибокий соціальний зміст, а й теплу атмосферу єднання громади в цілому. Надія висловлюється на те, що ця традиція благодійних заходів стане ще більш популярною і буде продовжена в подальших роках.

Згодом усі кошти передадуть капеланському батальйону «Маріуполь», який займається евакуацією населення із зони бойових дій та допомагає захисникам у придбанні необхідного захисту. До речі, на аукціоні командир батальйону Геннадій Мохненко представив і свій лот – книгу «Фінальний епізод» Євгена Положія —  де він є прототипом головного героя. Для пастора така підтримка є важливою, адже з його 39-ти дітей нині боронять Україну одинадцять.

Загалом учням, батькам та вчителям вдалося зібрати 16,5 тисяч гривень. Подарунки для захисників батальйону «Маріуполь» передасть саме на Різдво, аби оборонці відчувати підтримку запоріжців. Цей благодійний внесок відображає не лише збільшення свідомості та активності громади, але й конкретну практичну допомогу тим, хто стоїть на передовій в захисті нашої Батьківщини. Разом із тим, учасники аукціону висловлюють найкращі побажання та надію на швидке і мирне завершення конфлікту.

Учасники заходу, які долучилися до цієї благородної справи, не лише подарували свою творчість та рукотворні вироби, а й відчули задоволення від участі в події, яка спрямована на підтримку тих, хто стоїть на захисті країни. Ініціатива школярів та їхніх батьків стала не лише важливим кроком у благодійності, а й прикладом для інших громадян.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *