У Запоріжжі не зафіксовані випадки незаконної реалізації ялинокУ Запоріжжі не зафіксовані випадки незаконної реалізації ялинок

Напередодні різдвяних та новорічних свят інспектори КП «Муніципальна варта» патрулюють локації торгівлі ялинками у різних районах Запоріжжя. Перевіряють, чи в законний спосіб підприємці реалізують свій товар. Інспектори акцентують увагу на додержанні встановлених цінових норм, якістьі та безпеці представлених новорічних деревць.

Зокрема, проводяться перевірки документації, що підтверджує походження ялинок, а також забезпечує їхню безпечну та екологічно чисту експлуатацію. Інспектори взаємодіють з підприємцями, сприяючи виконанню всіх нормативів та стандартів, що регулюють цю сферу діяльності. При необхідності, інспектори готові негайно реагувати на порушення та вживати відповідні заходи відповідно до чинного законодавства.

У Хортицькому районі Запоріжжя —  4 локації з реалізації новорічних ялинок. На одній із них продають з машини композиції з гілок смереки, привезені з розплідників Івано-Франківська. Підприємці говорять: почали торгувати з початку грудня і до кінця року мають реалізувати ще понад двісті мініатюрних красунь. Ціна на них коливається від 150 до 400 гривень.

Інспектори відділу охорони громадського порядку КП «Муніципальна варта» перевірили у підприємців наявність дозвільних документів на реалізацію ялинок. В ході інспекції також звертали увагу на відповідність цін та якості товару встановленим нормам. Наразі виявлені підприємці діють в межах закону, маючи всі необхідні документи для торгівлі новорічними ялинками.

Муніципальна варта продовжить вести ретельний моніторинг торгових точок у місті, гарантуючи мешканцям безпечні та відповідні стандартам вибори новорічних символів для святкового періоду.

На іншій локації, окрім композицій із хвойних гілок, продають сосну кримську, привезену з Харківської області. Підприємець розповідає, що реалізує тут товар більше, ніж десять років, тож обізнаний про умови торгівлі ялинками. А покупцям пояснює, як за допомогою штрих-коду дізнатися про походження кожного дерева, занесеного до єдиної системи електронного обліку.

Ситуація з реалізацією ялинок для всіх районів міста типова, —  підсумовують інспектори. Всі підприємці мають дозвільні документи на продаж зелених красунь. А випадків незаконного продажу спиляних у недозволених місцях дерев цьогоріч не фіксували. Це свідчить про високий рівень відповідальності підприємців та ефективність контролю соціальних служб міста, які гарантують сезонні покупки населенню в безпечних та легальних умовах.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *