Українські пілоти вже розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16 у кількох країнах ЄвропиУкраїнські пілоти вже розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16 у кількох країнах Європи

Високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що підготовка українських пілотів розпочалася в Польщі та інших європейських країнах.

Ця ініціатива стала можливою після дозволу президента Сполучених Штатів Джо Байдена на навчання українських льотчиків на літаках американського виробництва, що є необхідним для захисту від російської збройної агресії.

“Я задоволений тим, що підготовку пілотів для F-16 нарешті розпочато в декількох країнах. Це займе певний час, але чим швидше, тим краще”, – заявив Боррель під час зустрічі міністрів оборони Європейського Союзу у Брюсселі.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен також висловила бажання розпочати підготовку українських льотчиків на винищувачах F-16. Ця навчальна програма стане першим кроком до можливості постачання західних літаків Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Захід не вступиться перед Росією. Він додав, що ці навчання “висилають дуже чіткий сигнал про те, що ми тут на довгий час і Росія не може нас подолати”.

Анна Сапожко

By Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *