Німеччина"заморозила" допомогу Україні на суму 8 мільярдів євро.Німеччина"заморозила" допомогу Україні на суму 8 мільярдів євро.

Через дефіцит бюджету та внутрішні економічні проблеми влада Німеччини “заморозила” допомогу Україні на суму 8 мільярдів євро.

Це рішення призводить до призупинення планованого виділення фінансової допомоги для реалізації важливих проектів в Україні, зокрема, у сферах оборони та безпеки. Ця ситуація викликає серйозне обурення в українському уряді, який відзначає необхідність подальших зусиль для вирішення конфлікту та забезпечення відповідної фінансової підтримки.

Перед цим міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про намір країни подвоїти військову допомогу Україні у 2024 році. Замість попередньо закладених 4 мільярдів євро в федеральному бюджеті, планується витратити 8 мільярдів євро для підтримки українських оборонних потреб.

Наразі, в результаті заборони Конституційним судом уряду переказувати невикористані кошти, отримані під час пандемії, на екологічні ініціативи та підтримку промисловості, Бюджетний комітет Федеративної Республіки Німеччина призупинив остаточні обговорення проекту бюджету на 2024 рік. Це рішення зачіпає інший важливий пункт бюджету, який стосується подвоєння військової допомоги Україні, що мало б становити 8 мільярдів євро наступного року.

Влада Німеччини зараз шукає шляхи вирішення фінансових труднощів, щоб розблокувати процес ухвалення держбюджету і, зокрема, забезпечити обіцяну військову допомогу для України. Головний економіст Commerzbank Йорг Кремер зазначив, що деякі заплановані видатки на наступний рік можливо доведеться скоротити, що може стати предметом складних домовленостей між правлячими партіями.

Накладені обмеження цін на газ та електроенергію продовжено до 31 березня 2024 року, що є важливим кроком для забезпечення стабільності цін на енергоносії. Деякі інші аспекти розподілу витрат у ФРН будуть докладно обговорюватися на наступному засіданні, запланованому на наступний четвер.

Проект федерального бюджету Німеччини на 2024 рік, що містить подвоєння військової допомоги Україні до 8 мільярдів євро, був оголошений після оголошення міністра оборони. Журналісти вже мали можливість ознайомитися з цим проектом, який очікувалося ухвалити парламент на початку грудня.

Однак розгляд проекту бюджету натрапив на труднощі через заборону Конституційним судом переказувати невикористані кошти на екологічні та інші ініціативи. Це призвело до призупинення обговорення проекту бюджету та породжує питання щодо виділення військової допомоги для України на наступний рік.

Фото: ua.korrespondent.net
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *