На Запоріжжі група грабіжників в масках під керівництвом «вора в законі» здійснювала крадіжкиНа Запоріжжі група грабіжників в масках під керівництвом «вора в законі» здійснювала крадіжки

У Запоріжжі поліція розкрила злочинну групу, що займалась серією грабіжок у місті. За даними правоохоронних органів, групу очолював злочинець, відомий як «вор в законі». Грабіжники діяли з використанням зброї та маскувальних засобів, наносячи збитки жителям та підприємствам міста.

27 березня поліція затримала організатора та чотирьох учасників цієї групи. Члени організації плануючи кожну крадіжку, детально вивчали розклади життя потенційних жертв та їхньої родини. Здійснювали розвідку місцевості, обстежували будівлі на предмет наявності відеоспостереження та сигналізації, вивчали системи замків та віконних решіток. Надзвичайна обережність та систематичний підхід до планування дозволяли їм мінімізувати ризики та уникати виявлення вчинених злочинів.

При скоєнні злочинів, члени організації дотримувалися виняткової конспірації, вживаючи різноманітні заходи для приховування своєї особи. Вони використовували маски або балаклави, щоб приховати обличчя від камер відеоспостереження та свідків. Переважно вони також надягали перчатки, щоб уникнути залишення відбитків пальців на місці кримінального злочину. Для забезпечення комунікації між собою використовували радіостанції, що дозволяло їм координувати дії та уникати виявлення поліцією.

Після проведення слідчих дій поліція зібрала докази причетності учасників до п’яти крадіжок на суму майже 4 мільйонів гривень, які стали об’єктом ретельного розслідування. Крім того, було виявлено два випадки вимагання неправомірної вигоди, загальна сума якої перевищує 330 тисяч гривень. У результаті проведених заходів 27 березня правоохоронні органи затримали організатора та чотирьох учасників злочинної групи.

Під час обшуку в їхніх місцях проживання правоохоронці вилучили значну кількість зброї та спеціальних засобів: рушницю, пістолети, набої, біти, кастет, а також навіть гранату. Крім того, зловмисники мали при собі магніти для відкриття дверних замків, радіостанції для зв’язку між собою, маски, балаклави, ключі від замків. Також були виявлені автомобілі преміум-класу, значна кількість готівки та мобільні телефони, які вважалися злочинними інструментами для вчинення злочинів та забезпечення їхньої конспірації.

Всі затримані фігуранти були повідомлені про підозру згідно з процесуальним керівництвом Вознесенівської окружної прокуратури Запоріжжя. В залежності від ролі та участі у злочинних діях, їм може бути пред’явлено звинувачення за різними статтями Кримінального кодексу України, включаючи крадіжку, розбій, погрози та вимагання, порушення порядку володіння та носіння зброї, а також участь у злочинній організації.

Після цього вони будуть залучені до судового процесу, де їм може бути винесено вирок згідно з встановленими законом покараннями.

Усі підозрювані залишаються у визначеному закладі під відповідальністю правоохоронних органів. Найближчим часом будуть вирішуватися питання щодо обрання запобіжних заходів. Нагадаємо, максимальне покарання для учасників групи становить 12 років позбавлення волі за вчинені злочини, а для організатора — 15 років.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *