Фото з сайту Національної спілки журналістів УкраїниФото з сайту Національної спілки журналістів України

У місті Тарту, Естонія, на 65-му році життя помер відомий журналіст, публіцист, поет, перекладач, краєзнавець, громадський діяч і волонтер Олег Гончаренко.

Помер на чужині, але з думкою про Батьківщину. Про це повідомляється на сайті Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Почесний громадянин Мелітополя Запорізької області, він був змушений покинути рідне місто під тиском окупантів і завершив свій життєвий шлях на чужині. Його прах буде перевезено до Мелітополя для поховання на рідній землі.

З моменту окупації Мелітополя російськими військами в березні 2022 року до 6 грудня 2023 року Олег Гончаренко перебував у важкому психологічному стані. Його переслідували, погрожували арештом і змушували отримати російський паспорт, але він не піддався тиску загарбників та залишив окуповану територію. В Естонії він захворів, і Національна спілка журналістів України надавала допомогу його родині для лікування за кордоном.

«Сумно до болю в серці… Велика втрата для багатьох шанувальників таланту Олега. Сподіваємось, Господь прийме його душу на небесах», – з такими словами мелітопольські друзі передають свої співчуття близьким та родині Олега Миколайовича.

Олег Гончаренко був членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, Національної спілки краєзнавців України, а також Міжнародної румунської Академії міжкультурних взаємозв’язків і Міжнародного клубу Абая (Казахстан).

Він працював кореспондентом мелітопольської газети «Новий день» та публікувався в ЗМІ Польщі, Румунії та Казахстану. Олег Гончаренко був переможцем державних та міжнародних конкурсів, тричі лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання». Його збірка поезій «Сердце у вогні» була відзначена премією імені Павла Тичини. За свою діяльність він був нагороджений медалями Івана Мазепи та Олександра Довженка Міжнародної Академії літератури та мистецтв України, а також медаллю Мелітопольської міської ради «Волонтер України. За покликом душі».

Світла і вічна пам’ять! Редакція виражає щирі співчуття рідним і близьким.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *