Фото взяте з телеграм каналу Бердянськ сьогодніФото взяте з телеграм каналу Бердянськ сьогодні

Євген Балицький, гауляйтер тимчасово окупованого Бердянська, 25 червня 2024 року видав розпорядження про заснування “Обласного дитячого будинку – інтернату (змішаного типу)” в Бердянську.

Про це повідомляє телеграм канал “Бердянськ Сьогодні”.

Це дає змогу окупаційній владі вільно вилучати українських дітей, нав’язувати їм кремлівську ідеологію та готувати до усиновлення в російські родини.

Згідно з офіційними заявами, інтернат має на меті виховання “гармонійно розвинених членів суспільства, адаптованих до сучасних умов життя”. Проте, під “сучасними умовами життя” мається на увазі життя під російською окупацією, що ставить під сумнів справжні наміри загарбників.

Інтернат буде забезпечувати цілодобовий прийом і утримання дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Також він прийматиме дітей тимчасово на вимогу їхніх законних представників, створюючи умови для їхнього перебування поруч із сім’єю та гарантування безпеки. Окупаційна влада обіцяє доглядати за дітьми, організовувати їх фізичний розвиток, навчання та виховання, включаючи патріотичне та духовно-моральне виховання, а також готувати їх до усиновлення і передачі під опіку.

Один із ключових мотивів масштабного російського вторгнення у 2022 році полягає у русифікації українського населення для поповнення скорочуваного населення Росії. Міжнародні експерти вважають цю мету не менш важливою для Кремля, ніж анексія українських територій. З початку вторгнення 24 лютого 2022 року Росія незаконно депортувала до РФ щонайменше 19 546 українських дітей та підлітків з окупованих територій. Ця цифра базується на офіційних повідомленнях українських родичів і громад, проте реальна кількість може бути значно більшою.

Під час конфлікту російська влада примусово переселяла тисячі українських дітей на контрольовані нею території, надаючи їм російське громадянство і примусово усиновлюючи їх у російські сім’ї, що ускладнює їх возз’єднання з рідними. Викрадені діти піддавалися русифікації, їм змінювали імена, дати і місця народження, а також національність. Таке виховання в чужій культурі є актом геноциду, оскільки націлене на знищення їхньої національної ідентичності.

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за їхню участь у незаконній депортації українських дітей.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *