У Запоріжжі за пів року побудували першу “підземну” школу, роботи на якій тривали цілодобово без вихідних. Нещодавно навчальний заклад на базі школи №88 відкрив свої двері для учнів, де офлайн зможуть навчатися до 1000 дітей. Про це повідомила Запорізька обласна військова адміністрація.
Школа, розташована на глибині семи метрів, обладнана сучасними технологіями та забезпечена потужним захистом. Над її приміщеннями знаходиться монолітна залізобетонна плита завтовшки 60 см та кількаметровий шар ґрунту. Як зазначив очільник області Іван Федоров, цей навчальний заклад спроектовано так, щоб витримати ракетний удар.
До створення унікального простору активно долучався педагогічний колектив школи №88. Вони брали участь у розробці технічного оснащення, дизайну інтер’єру, а також у підборі меблів та їх розміщенні.
“Потужно працював і технічний контроль, який перевіряв якість будівельних матеріалів – металу, бетону”, – розповіла Людмила Златова, директорка школи.
Заклад оснащений інтерактивними дошками та партами, які регулюються за зростом дитини. Школа також пристосована для дітей з особливими потребами: передбачено підйомники для крісел колісних, таблички шрифтом Брайля, спеціально обладнані санітарні кімнати та кнопки виклику допомоги.
Для психологічної підтримки дітей запровадили хібукі-терапію — метод, що використовує іграшкових собак для зняття стресу. Заняття проводять сертифіковані тренери.
Учням молодших класів організовано харчування: їжу доставляє кейтерингова компанія, а у шкільному буфеті її розігрівають.
Проєкт створення школи став можливим завдяки фінансуванню ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України, державної субвенції та співфінансування з міського бюджету. Його загальна вартість становила 113,9 млн грн. Наразі в Запорізькій області триває будівництво ще десяти таких “підземних” шкіл, які зможуть забезпечити навчання понад 8 000 дітей.