Запоріжців закликають створювати ОСББЗапоріжців закликають створювати ОСББ

Запоріжців місцева влада закликає до активної участі в створенні та функціонуванні ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) для поліпшення управління та підвищення комфорту в житлових будинках. Особливий акцент на це питання зроблено відповідальними місцевими органами та громадськими ініціативами.

В останні місяці місто свідчить про збільшення кількості оголошень та заходів, спрямованих на підтримку ініціатив зі створення ОСББ. Головна мета полягає в тому, щоб мешканці багатоквартирних будинків об’єднали свої зусилля для вирішення спільних проблем, включаючи управління будівлею, покращення умов проживання та зменшення комунальних витрат.

Створення ОСББ в Запоріжжі изнається ефективним механізмом для взаємодії між мешканцями та розв’язанням різноманітних питань в міських будинках. Це дозволяє зробити житло більш безпечним, комфортним та економічно ефективним для всіх співвласників. Запоріжжя заохочує громадян приєднатися до цього соціального руху та активно брати участь у формуванні гідного міського середовища для всіх його жителів.

В умовах воєнного стану в Запоріжжі активно розвивається ініціатива щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Періодично нові ініціативні групи, які виникають із метою об’єднання та самоуправління житловим фондом, звертаються до спеціалістів департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради. Групи отримують консультації з питань створення ОСББ, фінансово-господарської діяльності ОСББ та інших важливих аспектів подальшої діяльності об’єднань.

У середньому за останній рік в Запоріжжі спостерігається зростання ініціативних груп, що призводить до створення близько 5 нових ОСББ щомісяця. Це свідчить про активний інтерес та прагнення співвласників будинків брати участь у процесах самоврядування та покращення умов проживання в умовах непевності та воєнного конфлікту. Сприяючи створенню ОСББ, місто спрямовує зусилля на зміцнення громадянського суспільства та підвищення рівня комфорту для своїх мешканців.

Процес створення ОСББ в Запоріжжі в середньому займає приблизно 1 місяць. Значний вплив на тривалість цього процесу має активність ініціативної групи та рішучість співвласників будинку. Важливо, щоб ініціативна група складалася не менше як з трьох власників квартир або нежитлових приміщень.

Ініціативна група відіграє ключову роль у визначенні подальших кроків та шляхів організації ОСББ. Це включає в себе складання статуту об’єднання, формування фінансової стратегії, вивчення особливостей управління будівлею та інші аспекти, спрямовані на успішне функціонування ОСББ.

Урахування цих факторів сприяє ефективному процесу створення ОСББ та формуванню партнерства між співвласниками будинку, що в свою чергу сприяє покращенню умов проживання та підвищенню якості життя в умовах воєнного стану.

Створення Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в Запоріжжі відкриває перед співвласниками цілу низку переваг, спрямованих на поліпшення умов проживання та управління спільним майном:

 1. Колективне управління: Можливість спільного прийняття рішень з управління будинком, що забезпечує широкий партіціпаційний процес.
 2. Фінансовий контроль: Контроль за використанням коштів та якістю наданих послуг, що сприяє ефективному господарюванню об’єднанням.
 3. Рішучість у реконструкції та ремонті: Можливість приймати рішення про ремонтні роботи та реконструкцію будівлі відповідно до потреб співвласників.
 4. Фінансування капітального ремонту: Здатність отримувати кошти на проведення капітального ремонту з різних джерел.
 5. Вибір виконавця послуг: Можливість самостійного вибору виконавця житлово-комунальних послуг з урахуванням потреб спільноти.
 6. Самостійне управління: Можливість самостійного управління будинком, встановлення розміру внесків та утримання будівлі.
 7. Економія коштів: Завдяки неприбутковому статусу об’єднання можливість збереження коштів.
 8. Ефективне управління майном: Реалізація ефективного управління спільним майном з метою забезпечення його якісної експлуатації.
 9. Господарська діяльність: Здатність отримання додаткового фінансування через встановлення сервітутів, здачу в оренду приміщень.
 10. Додаткове фінансування: Отримання кредитів, грантів для ремонту та модернізації будівлі, впровадження енергоефективних заходів.
 11. Участь у бюджетних програмах: Участь в місцевих бюджетних програмах, спрямованих на покращення умов місцевого середовища.
 12. Спільні ініціативи: Організація різноманітних заходів та активностей для дітей та мешканців будинку, сприяючи формуванню спільності та покращенню соціокультурного середовища.

Запорізькі мешканці, які цікавляться створенням ОСББ, можуть звертатися за консультаціями до спеціалістів департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради. Кабінет розташований за адресою: вул. Незалежної України, 46А, каб. 1.

Зацікавлені особи можуть зателефонувати за номером 224-22-67 для отримання консультацій та вирішення питань, пов’язаних із створенням та управлінням ОСББ. Робочий час департаменту: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00. Спеціалісти готові надати докладну інформацію та допомогти у кожному етапі створення та функціонування об’єднань співвласників.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *