У Запоріжжі побудують сучасну систему управління відходамиУ Запоріжжі побудують сучасну систему управління відходами

У місті Запоріжжя розпочнуть будівництво інноваційної системи управління відходами, спрямованої на покращення екологічної ситуації та оптимізацію управління відходами.

За новим проєктом передбачено впровадження сучасних технологій в сортуванні та утилізації відходів, що дозволить ефективніше використовувати ресурси та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. Зокрема, планується створення спеціалізованих пунктів для сортування вторинних ресурсів та впровадження інформаційних технологій для моніторингу та контролю за роботою системи.

“Цей проєкт має стратегічне значення для нашого міста. Ми прагнемо до створення ефективної та екологічно чистої системи управління відходами, яка відповідатиме сучасним стандартам та враховуватиме потреби наших мешканців”,  — зазначив міський голова.

Планується, що нова система управління відходами у Запоріжжі стане прикладом екологічно відповідального підходу до обробки відходів та сприятиме створенню більш чистого та здорового середовища для мешканців міста.

На грудневій сесії міської ради в Запоріжжі депутати взяли на увагу і підтримали електронну петицію, що визиває до побудови сучасної системи управління відходами, зокрема, з основним акцентом на сортуванні, компостуванні та інших інноваційних методах обробки відходів.

Зазначена електронна петиція виникла як реакція на зростаючу обуреність серед місцевого населення станом управління відходами в місті. Автор петиції пропонує розробити місцевий план поводження з відходами, опираючись на “дорожню карту”, розроблену громадською організацією “Запоріжжя без сміття”. У цьому документі містяться конкретні рекомендації та кроки, які слід вжити для побудови сучасної системи управління відходами в місті.

Влада обіцяє врахувати побажання громадян і активно співпрацювати з громадськістю та екологічними організаціями при розробці та впровадженні нової системи управління відходами, наголошуючи на важливості створення екологічно чистого та стало відповідального середовища для всіх мешканців міста.

Запоріжжя рухається до створення сучасної системи поводження з відходами, відповідно до вказівок, наведених у “дорожній карті”, розробленій Міністерством екології та природних ресурсів України. Згідно з цією стратегією, до 2024 року місцеві органи влади повинні визначити та реалізувати місцеві програми поводження з відходами.

Громадська організація “Запоріжжя без сміття” активно взяла участь у цьому процесі, створивши “дорожню карту поводження з відходами” для міста Запоріжжя. У цьому документі надані конкретні рекомендації та кроки для місцевої влади, які слід вжити для успішної реалізації сучасної системи управління відходами, зокрема, акцентуючи на сортуванні, компостуванні та інноваційних методах обробки.

Петиція, яка виросла на підтримці 763 голосів громадян, отримала підтримку на нещодавній сесії міської ради. Тепер комунальна служба “Комунсантрансекологія”, опираючись на запропоновану “дорожню карту”, взяло на себе завдання розробити та впровадити місцевий план поводження з відходами для досягнення екологічно чистого та стало відповідального майбутнього для міста.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *