У Запоріжжі створюють безбар'єрні доступи в містіУ Запоріжжі створюють безбар'єрні доступи в місті

У Запоріжжі депутати на 22-й сесії міської ради затвердили міську програму “Про затвердження заходів з реалізації стратегії безбар’єрності на 2024 – 2030 роки”. Ця програма є частиною загальнодержавної ініціативи зі створення безбар’єрних умов для життя людей з інвалідністю.

Розробка програми базується на положеннях закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні“. Основна мета стратегії – забезпечити повноцінну участь осіб з інвалідністю в усіх сферах життя, зробити місто більш дружелюбним і досяжним для всіх його мешканців.

Програма визначає широкий спектр завдань, спрямованих на вирішення проблем інвалідів у місті, таких як створення адаптованих інфраструктурних об’єктів, підвищення доступності громадського транспорту, покращення умов працевлаштування та доступу до освіти для людей з обмеженими можливостями.

Міська програма “Стратегія безбар’єрності на 2024 – 2030 роки” визначає конкретні заходи та часові рамки для їх реалізації з метою забезпечення рівноправ’я та повного включення громадян з інвалідністю у соціум.

Створення безбар’єрного та інклюзивного середовища в місті є важливою проблемою з точки зору забезпечення рівних можливостей для всіх громадян, незалежно від їхніх фізичних чи когнітивних можливостей. Існують кілька ключових причин, чому заходи з створення безбар’єрності та інклюзивності повинні бути впроваджені та вдосконалювані:

1. **Забезпечення рівних можливостей:** Безбар’єрне середовище гарантує, що всі члени суспільства, незалежно від їхніх здатностей, мають рівний доступ до різних сфер життя, таких як освіта, праця, культура та спорт.

2. **Сприяння соціальній інтеграції:** Заходи зі створення інклюзивного середовища сприяють залученню різних груп громадян до суспільства, що сприяє розвитку спільноти та підвищенню рівня взаєморозуміння.

3. **Покращення доступності:** Безбар’єрна інфраструктура і сервіси роблять життя більш доступним для людей з обмеженими можливостями, що включає в себе створення доступності до будівель, транспорту, інформаційних ресурсів і послуг.

4. **Економічні вигоди:** Збільшення доступності може призвести до економічної вигоди для суспільства в цілому. Розширення ринкового потенціалу для різних груп населення може стимулювати бізнес-сектор та забезпечити рост економіки.

5. **Полегшення повсякденного життя інвалідів:** Для осіб з інвалідністю створення інклюзивного середовища означає полегшення їхнього повсякденного життя та можливість повноцінно брати участь у різних аспектах суспільства без перешкод.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *