У Запоріжжі демонтували ще одну російськомовну вивіскуУ Запоріжжі демонтували ще одну російськомовну вивіску

В Запоріжжі була демонтована ще одна російськомовна вивіска, у рамках реалізації заходів, спрямованих на зменшення впливу російськомовних елементів у місті. Місцева влада продовжує свою ініціативу щодо сприяння українській мові та підтримки національної ідентичності.

Демонтаж вивіски відбувся в рамках відповідності мовному законодавству та врахування інтересів громадян, що віддають перевагу українській мові. За останні місяці подібні заходи стали регулярними в різних частинах міста, де залишки російськомовного простору намагаються усунути.

Місцева влада наголошує, що ця дія має на меті сприяти розширенню використання української мови в усіх сферах життя та підтримати українську культуру. Водночас, такі заходи викликають обговорення у суспільстві щодо балансу між захистом мовних прав і відкритістю до різноманітності.

Муніципальна варта разом із фахівцями КП “Градпроект” продовжує активні заходи з демонтажу нелегальних рекламних конструкцій, що містять інформацію російською мовою. Найновіший випадок стосується стоматологічного закладу на вулиці Козачій у Олександрівському районі міста.

За словами представників влади, ця ініціатива спрямована на забезпечення дотримання мовних норм та законодавства. Після кількох попереджень та вимог щодо зміни мови в рекламі стоматології, власником не було вжито жодних заходів, щоб виправити ситуацію. Таким чином, російськомовну рекламу демонтовано згідно з чинним законодавством.

Незважаючи на проведені рейди та роз’яснювальну роботу, на сьогодні в Запоріжжі залишається ще 40 рекламних конструкцій, які містять інформацію російською мовою. З цих об’єктів власники 20 вивісок активно зайняті процесом оновлення своїх рекламних елементів, але ще 20 інших перебувають на черзі для примусового демонтажу.

Представники міської влади наголошують на важливості дотримання законодавства та врахуванні мовних норм у рекламі, що є обов’язковим для всіх підприємців. Закріплена в законодавстві України вимога про українську мову у рекламі забезпечує відповідність культурно-мовним стандартам країни.

Запорізька міська влада активно проводить рейди та видає попередження та приписи власникам рекламних конструкцій, які порушують ці норми. Закликаючи бізнесменів діяти відповідально, місцева влада розраховує на свідомість та активну участь у створенні сприятливого мовного середовища у місті.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *