У Запоріжжі планують чергову реорганізацію медичних закладів: на черзі три лікарні та пологовий будинокУ Запоріжжі планують чергову реорганізацію медичних закладів: на черзі три лікарні та пологовий будинок

Владні структури міста Запоріжжя анонсували намір провести нову реорганізацію медичних закладів у місті.

За планами міської адміністрації, на черзі для переорганізації знаходяться три лікарні та пологовий будинок. Місцева громада висловлює стурбованість щодо можливих негативних наслідків для доступності та якості медичної допомоги, тоді як інші вбачають це як крок до покращення системи охорони здоров’я міста.

Очікується, що процес реорганізації буде вивчений та обговорений з різними зацікавленими сторонами, а його впровадження відбудеться за участю медичних фахівців, представників громади та владних органів з метою максимального збалансування інтересів та забезпечення максимальної ефективності системи охорони здоров’я міста.

В Запоріжжі реорганізація медичних закладів завжди спричиняла великий резонанс серед місцевих мешканців. Так, зараз місцева влада знову підняла це питання. Стало відомо, що на майбутній сесії хочуть розглянути реорганізацію таких медзакладів, як лікарні №1, №3 та №10, а також пологового будинку №3.

Зміни у медичній системі безпосередньо впливають на доступність та якість медичної допомоги для мешканців міста. Очікується, що питання буде детально обговорено на сесії, і рішення буде прийняте з урахуванням думки експертів, медичних фахівців та представників громади.

Про чергові реорганізації ряду міських лікарень, шляхом їх “злиття” стало відомо з проєкту рішення міської ради Запоріжжя. Вочевидь, це питання розглядалося на депутатській комісії, у пресслужбі мерії, адже на сайті міськради проєктів рішення на сесію немає.

Так, у Комунарському районі міста хочуть міську лікарню №1 на вулиці Чумаченка приєднати до лікарні №7 на вулиці Привокзальній (колишня медсанчастина «Радіоприбору»). Плани злиття лікарень стають об’єктом публічної уваги, оскільки будь-які зміни у медичній системі можуть вплинути на якість медичного обслуговування місцевих мешканців.

Очікується, що питання буде обговорено на наступній сесії міської ради, де висловляться різні сторони та підіймуться питання щодо можливих наслідків цих змін для громади.

Цього разу 10-ку вже хочуть приєднати також до лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги (лікарня №5).Плани злиття цих медичних закладів свідчать про намір оптимізувати медичну систему міста та забезпечити більш ефективне використання ресурсів.

Також реорганізувати хочуть “Пологовий будинок №3” в Шевченківському районі. Його також хочуть об’єднати з міською лікарнею екстреної та швидкої медичної допомоги. Ініціативу реорганізації міських медзакладів в міській раді пояснюють необхідністю економії бюджетних коштів, а також формуванням так званої “спроможної мережі” в рамках госпітальних округів.

“Мета прийняття проєкту рішення — оптимізація управління суб’єктами господарювання комунальної форми власності, підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливостей щодо його доступності та якості, ефективного використання матеріально-технічного та кадрового потенціалу, підвищення економічної ефективності використання активів”, — зазначається в тексті проєкту рішення.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *