Куди в Україні підуть кошти від військового податкуКуди в Україні підуть кошти від військового податку

Уряд України планує спрямувати кошти “військового” ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) у 2024 році через спеціальний фонд державного бюджету на підтримку сектору безпеки та оборони.

Це рішення призначене для забезпечення фінансових ресурсів для зміцнення обороноздатності країни та забезпечення безпеки громадян.

За новими планами, ці кошти будуть спрямовані на розвиток та модернізацію Збройних сил, закупівлю нової техніки, удосконалення інфраструктури, а також на підтримку військових програм та проектів в рамках стратегічних заходів для зміцнення оборони країни.

Визначення коштів “військового” ПДФО на оборонні потреби є частиною ширшої стратегії зміцнення національної безпеки та відповіді на виклики, які ставляться перед Україною в сучасних умовах геополітичної нестабільності.

Зміни до Бюджетного кодексу, прийняті в Україні, передбачають важливий перерозподіл “військового” ПДФО в розмірі 96,3 млрд грн на 2024 рік. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку оборони країни і розвиток сектору безпеки. Відповідно до нових норм, частка коштів розподілиться таким чином: 45% (понад 43 млрд грн) для виробництва та закупівлі спецтехніки та обладнання для військових.

Цей сегмент включає в себе закупівлю безпілотників, морських дронів та іншого стратегічного обладнання. Зазначені кошти будуть спрямовані до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Ця служба відіграє ключову роль у забезпеченні національної безпеки від різноманітних зовнішніх та внутрішніх загроз і входить у склад сектору безпеки і оборони України.

Це стратегічне вкладення сприятиме модернізації та зміцненню збройних сил країни, а також підвищенню її обороноздатності в умовах сучасних геополітичних викликів.

В 2024 році 45% зазначеного ресурсу “військового” ПДФО (понад 43 млрд грн) будуть спрямовані до Міністерства промисловості України (Мінстратегпрому). Ці кошти призначені для виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу.

В рамках цих програм передбачено впровадження новітніх технологій, а також виробництво продукції оборонного призначення. Це стратегічне фінансування сприятиме підвищенню ефективності та конкурентоспроможності оборонно-промислового сектору країни.

Додатково, 10% виділеного ресурсу (близько 10 млрд грн) будуть автоматично розподілені між військовими частинами державних органів, які входять до складу сектору безпеки і оборони. Це розподіл здійснюватиметься пропорційно обсягам сплаченого ПДФО.

Ця ініціатива призначена для посилення матеріально-технічного забезпечення військових підрозділів та забезпечення їхньої готовності до виконання завдань національної безпеки.

Фото: zor.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *