Вибух дрона на Запорізькій АЕСВибух дрона на Запорізькій АЕС / фото: Енергоатом

Після повідомлення МАГАТЕ про вибух БПЛА на території Запорізької АЕС, у Головному управлінні розвідки стверджують непричетність України до інциденту. За їхніми словами, це ще одна провокація росії, і атака була імітаційною.

Україна відкидає звинувачення і підтверджує імітаційний характер атаки на Запорізьку АЕС

Представник ГУР МО Андрій Юсов зазначив у коментарі для “Української правди”, що імітаційні удари росії на території ЗАЕС є сталою практикою окупантів. Він відкидає будь-які заяви про вину України у цьому.

“Україна не має відношення до будь-яких збройних провокацій на території незаконно окупованої росією ЗАЕС”, – сказав Юсов. 

Він підкреслив, що росія, знову демонструючи свою агресивність, наражає на небезпеку ядерний об’єкт, цивільне населення та навколишнє середовище Європи. Юсов закликав до виведення російських військ зі станції, щоб відновити дотримання міжнародних норм та забезпечити контроль над важливим об’єктом атомної енергетики.

Вибух безпілотника на ЗАЕС: серйозна загроза для України

На Запорізькій атомній електростанції сталася подія — вибух безпілотника. Представники МАГАТЕ повідомили, що безпілотник вдарив у захисну конструкцію реактора та вантажівку з продуктами. Зазначається, що станція не зазнала пощкодження, і нинішня ситуація не є критичною. 

Проте, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, протягом останніх двох років окупації ЗАЕС було зафіксовано понад 150 серйозних порушень експлуатації, які можуть мати фатальні наслідки. 

Серед цих порушень були пошкодження лінії живлення, що призвело до відключення станції від української енергосистеми. Наразі рівень загрози аварії оцінюється на високому рівні, а сама ситуація порівнюється з трагедіями в Чорнобилі та Фукусімі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *