ЗАЕСЗАЕС / фото: ukrinform

МАГАТЕ планує провести конфіденційну зустріч 11 квітня у своїй штаб-квартирі у Відні для обговорення ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Ця зустріч відбудеться на вимогу України та росії після нещодавніх атак безпілотників на станцію.

МАГАТЕ розгляне ситуацію на Запорізькій АЕС: що очікувати

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) планує провести засідання ради керівників 11 квітня у своїй штаб-квартирі у Відні для обговорення ситуації на Запорізькій атомній електростанції. У повідомленні МАГАТЕ зазначено, що ініціативу щодо проведення цієї зустрічі висунули дві країни.

Засідання Правління МАГАТЕ скликане на основі двох окремих листів від рф та України, були надіслані Голові Правління в хронологічному порядку. Засідання буде проводитися у закритому режимі без участі представників преси.

Пошкодження на Запорізькій АЕС: огляд наслідків безпілотних атак

За період з 5 по 9 квітня Запорізька атомна електростанція була атакована безпілотниками. Внаслідок нападу були пошкоджені район вантажного порту та азотно-кисневої станції, а також їдальня, купол шостого енергоблока та навчальний центр станції.

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов виступив з заявою щодо атаки безпілотників на окуповану російською владою Запорізьку атомну електростанцію, вважаючи її ще однією провокацією з боку росії. У телемарафоні він підкреслив, що такі дії призначені для звинувачення та наголосив на тому, що Україна не проводить жодних військових дій навколо ядерних об’єктів. Юсов також зазначив, що на Запорізькій АЕС залишаються українські працівники, які відмовляються підписувати контракти, тоді як окупанти намагаються залучити новий персонал із території росії або через соціальні мережі, зокрема Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *