Олена Орєшкіна, слідча управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставинОлена Орєшкіна, слідча управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

У Запорізькій області зафіксовано близько 500 випадків зникнення цивільних жителів через повномасштабне вторгнення військ РФ. Про це 3 червня повідомила слідча управління СБУ в Запорізькій області Юлія Раковець. Розслідування ведуться за статтею 438 («Порушення законів та звичаїв війни») Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Ми, як слідчі Служби безпеки України, розслідуємо порушення щодо зникнення цивільних осіб на окупованих територіях і в зонах бойових дій, до яких причетні російські військові. У Запорізькій області зафіксовано понад 500 таких випадків. Це і викрадені особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, і ті, що вже звільнені. Кількість змінюється щодня: одних звільняють, інших забирають. Близько 50% звільнено. Багато людей були взяті в полон у перші місяці вторгнення та звільнені протягом пів року», – зазначила слідча.

Загалом по Україні у спеціальному реєстрі зафіксовано близько 30 тисяч випадків зникнення людей, як цивільних, так і військовослужбовців.

«У реєстрі понад 30 тисяч осіб, хоча деякі вже зняті з обліку. Якщо ми отримуємо інформацію про загибель людини, її повернення чи встановлення місця перебування, то вона знімається з реєстру. Ми не знаємо, що буде після закінчення війни. Важливо, щоб родичі зниклих були в цьому реєстрі, адже їм може знадобитися витяг для підтвердження факту перебування в полоні або для отримання соціальної підтримки», – розповіла Олена Орєшкіна, слідча управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *