Катастрофічні наслідки для екології Запорізького регіону зробила російська агресіяКатастрофічні наслідки для екології Запорізького регіону зробила російська агресія

Сьогодні, 5 червня, Україна відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Окупанти в Запорізькій області не лише завдають шкоди людям, а й руйнують природне середовище. Станом на травень цього року екологія Запорізької області зазнала збитків на понад 15 мільярдів гривень.

Катастрофічні наслідки для екології Запорізького регіону зробила російська агресія на третій рік повномасштабної війни. Про це повідомляє Inform.zp.ua.

Підрив Каховської ГЕС

У ніч на 6 червня 2023 року російські війська підірвали Каховську ГЕС. Укренерго заявило, що станція не підлягає відновленню. Затоплення загрожувало селам Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове та частині Херсона.

Російські війська підірвали Каховську ГЕС

Колишній в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв запевнив, що Запоріжжю ця ситуація не загрожує. Однак підрив Каховської ГЕС спричинив небезпеку для Запорізької АЕС, адже рівень води в резервуарі-охолоджувачі впав до критично низького рівня.

МОЗ попередило про масову загибель риби через підрив ГЕС. Начальник ЗОВА Юрій Малашко зазначив, що озера можуть залишитися без припливу води з Дніпра, через що підготувалися до можливих дій.

Після теракту рівень води у водоймах Запоріжжя різко знизився. На червень 2023 року вода на пляжах відступила на 3-4 метри. Вартість збитків від підриву Каховської ГЕС оцінюється у майже 14 мільярдів доларів.

Атака на ДніпроГЕС

22 березня 2024 року окупаційні війська завдали два прямі удари по ДніпроГЕС, пошкодивши станції ГЕС-1 і ГЕС-2. Друга станція зазнала серйозних ушкоджень, її відновлення під питанням.

Держекоінспекція повідомила про витік нафти в Дніпро через обстріл. Фахівці відібрали проби води для лабораторних досліджень. Оцінка збитків триває, адже фахівці продовжують розбирати завали.

Росіяни влучили в ДніпроГЕС

Гендиректор “Укргідроенерго” Ігор Сирота зазначив, що машинну залу потрібно будувати заново, адже вона зруйнована на 80%.

Екологи оцінили шкоду довкіллю внаслідок обстрілу ДніпроГЕС у майже 168 мільйонів гривень. Витік нафти завдав значної шкоди біоресурсам Запоріжжя. Інспектори рибоохоронного патруля виявили 40 загиблих риб. Наслідки витоку нафти ліквідували, обробивши плями нафтопродуктів, щоб запобігти їхньому поширенню.

Ракетні обстріли

Запорізька область щоденно зазнає від 500 до 800 російських атак. Вони залишають уламки ракет, руйнування будівель та пожежі, завдаючи шкоди довкіллю.

Екологічна інспекція підрахувала збитки від забруднення ґрунтів уламками ракет. Станом на 1 травня 2024 року збитки становлять 15 мільярдів 679 мільйонів гривень, що на 240 мільйонів більше порівняно з попереднім місяцем.

Запорізька область щоденно під обстрілами російської армії

Масштабний обстріл Запоріжжя 22 березня 2024 року зруйнував 10 приватних будинків та пошкодив понад 400. Обстріли завдали збитків довкіллю на 168 мільйонів гривень через забруднення ґрунтів та води. У пробах ґрунтів виявлено перевищення вмісту кадмію, нікелю та свинцю, які можуть потрапити до ґрунтових вод і річки Дніпро.

З початку 2024 року Запорізька ГЕС двічі зазнавала російських обстрілів, останній з яких був у ніч на 1 червня, після чого рух по греблі призупинили.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *