У Запоріжжі вирішили продати знесений пам’ятник Володимиру Леніну, лідеру російських більшовиків, через аукціон.

Про це у своєму Telegram написала в.о. міського голови Запоріжжя Регіна Харченко.

Пам’ятник Леніну був демонтований ще в 2016 році, під час хвилі декомунізації, і відтоді перебуває на балансі міста. Міська влада сподівається, що продаж монумента дозволить залучити від 10 до 15 мільйонів гривень. Ці кошти планують спрямувати на розвиток громади.

“Сьогодні на сесії депутати нарешті ухвалили рішення про продаж цього металобрухту через аукціон. Якщо знайдемо покупця, Запоріжжя отримає від 10 до 15 мільйонів гривень. Ми зможемо конвертувати непотрібну радянську спадщину в реальні кошти для розвитку нашої громади”, — написала Харченко.

Пам’ятник Володимиру Леніну, встановлений у Запоріжжі в 1964 році, має значну історичну та культурну цінність. Скульптура виконана з бронзи, а постамент виготовлений із рожевого граніту. Загальна висота пам’ятника становить 19,8 метра, що робить його одним з найбільших монументів Леніну в Україні.

Після демонтажу пам’ятник зберігався на одному з комунальних підприємств міста. Незважаючи на суперечливу історичну спадщину, міська влада вирішила використати цю ситуацію для отримання фінансової вигоди та направити кошти на покращення інфраструктури міста.

Продаж пам’ятника через аукціон — це спроба не лише позбутися символів радянського минулого, але й знайти нові джерела фінансування для міста. Кошти, виручені від продажу, можуть бути використані на ремонт доріг, розвиток соціальних проєктів або інші нагальні потреби громади.

Виставлення на продаж такого об’єкта є прикладом прагматичного підходу до вирішення проблем, пов’язаних із радянською спадщиною. Запоріжжя демонструє, як можна використовувати історичні артефакти не тільки як пам’ять про минуле, але й як ресурс для майбутнього.

Рішення про продаж пам’ятника було ухвалено після тривалих обговорень та консультацій із громадськістю. Місцеві жителі підтримали ідею конвертації історичних об’єктів у фінансові ресурси, які можуть бути використані для покращення якості життя в місті.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *