Жінка співпрацювала з окупаційною владоюОблпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо директорки навчально-виховного закладу у с. Зеленівка Бердянського р-ну

У Тернополі судитимуть жительку Запорізької області за сприяння впровадженню російських освітніх стандартів.

Про це повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.
Прокуратура Тернопільської області передала до суду обвинувальний акт стосовно директорки навчально-виховного закладу в селі Зеленівка Бердянського району Запорізької області. Її звинувачують у впровадженні стандартів освіти держави-агресора в місцевих навчальних закладах (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
Слідство встановило, що у вересні 2022 року мешканка села Зеленівка погодилася на співпрацю з окупаційною владою. Обвинувачена очолила новостворений навчальний заклад “Зеленовская средняя общеобразовательная школа”, який було засновано за ініціативи агресора.
На посаді директорки школи вона закликала учнів і їхніх батьків прийняти російські освітні стандарти, обіцяючи грошову винагороду у розмірі 5 тисяч рублів за згоду на навчання дітей за російськими програмами. Через низьку відвідуваність школи директорка, за підтримки органів соціального захисту окупаційної влади, тиснула на батьків, погрожуючи позбавленням батьківських прав.
Під час організації навчального процесу на 2022-2023 навчальний рік за російськими стандартами, вона змушувала учнів брати участь у культурно-розважальних заходах, присвячених державним святам РФ, виконувати гімн країни-агресора і поширювати проросійські наративи за участю відповідних громадських організацій.
Досудове розслідування, проведене слідчими Управління СБУ в Тернопільській області, завершено.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *