Речниця ПАТ "Запоріжжяобленерго" Зореслава ЦупренкоРечниця ПАТ "Запоріжжяобленерго" Зореслава Цупренко

У Запоріжжі з середини травня діють графіки погодинних відключень (ГПВ), які зумовлені дефіцитом електроенергії в енергосистемі.

Про це повідомила речниця “Запоріжжяобленерго” Зореслава Цупренко під час брифінгу. Вона роз’яснила, як формуються ці графіки та чому деякі будинки не відключають зовсім.

Ситуація в енергосистемі змінюється динамічно, що впливає на графіки відключень. Наприклад, 12 червня через негоду у деяких регіонах знеструмило значну кількість споживачів, що зменшило споживання електроенергії і дозволило збільшити ліміти для інших регіонів. Через це вчора в Запоріжжі скоротили дію графіків.

До “Запоріжжяобленерго” надходять скарги від споживачів щодо невідповідності графіків відключень. Основна причина невідповідності полягає в тому, що деякі будинки мають резервну лінію живлення і можуть бути включені в дві черги одночасно. Споживачам радять перевіряти свій будинок у списках черг, які постійно оновлюються.

Цупренко також пояснила, чому одні черги вимикають на 2 години, а інші на 4. Це відбувається через зміну навантажень, яка змушує коригувати розклад. Якщо немає потреби в обмеженнях, то відключення не вводяться.

Також є будинки, які не включені в графіки через те, що вони заживлені від одних ліній з об’єктами критичної інфраструктури. Технічної можливості дистанційно вимикати такі будинки немає. Якщо буде ухвалено рішення про ручне вимкнення, то це буде зроблено.

Споживачам нагадують про важливість економного використання електроенергії. Зменшення користування енергоємними приладами дозволяє скоротити тривалість відключень. Зореслава Цупренко зазначила, що графіки можуть скорочуватися, якщо рівень споживання буде нижчим, ніж прогнозовано. Людей закликають звикати до ощадливого споживання та графіків, які, ймовірно, діятимуть тривалий час.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *