На фото Тигран та МикитаНа фото Тигран та Микита

24 червня 2023 року пропагандистські телеграм-канали повідомили про “ліквідацію двох проукраїнських терористів”. Насправді, того вечора російські окупанти жорстоко вбили двох 16-річних мешканців тимчасово окупованого Бердянська – Тиграна Оганнісяна та Микиту Ханганова.

Про це написав Перший Запорізький.

Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини, повідомив, що це була позасудова страта двох українських підлітків. За даними “Медіа ініціативи за права людини”, Тигран і Микита загинули від пострілів снайпера. Станом на грудень 2023 року російські окупанти так і не повернули тіла хлопців їхнім рідним для поховання.

Тигран і Микита були друзями і навчалися в одному класі бердянської загальноосвітньої школи No7. Обидва мали проукраїнську позицію і після окупації Бердянська російськими військами почали чинити опір. Російські військові чинили тиск на підлітків і застосовували силу. 30 вересня 2022 року проросійські силовики прийшли з обшуком до будинку Оганнісяна. Вони побили хлопця, коли він заступився за свою бабусю, а потім одягли йому мішок на голову і відвезли в невідомому напрямку.

5 жовтня Тиграна звільнили, зобов’язавши його щодня відмічатися в прокуратурі. Після звільнення він розповів рідним, що під час ув’язнення його катували електричним струмом, вивозили в поле та імітували розстріл.

30 вересня російські військові також прийшли до Микити Ханганова, але нікого не застали вдома. Пізніше, після звільнення Тиграна, Микиту та його батька затримали, допитали і відпустили, зобов’язавши теж щодня відмічатися в прокуратурі.

Російські військові постійно проводили обшуки у неповнолітніх. У травні Тиграна і Микиту офіційно звинуватили у “диверсії” (стаття 281 КК РФ), звинувативши їх у підриві залізничної колії.

24 червня, за кілька годин до загибелі, слідчий приїхав до Тиграна. Вони довго розмовляли наодинці, але зміст розмови залишився невідомим. Увечері того ж дня Тигран і Микита пішли гуляти, сказавши рідним, що шукають місце для святкування дня народження Микити.

Близько сьомої вечора в пабліках Бердянська почали з’являтися повідомлення про стрілянину в районі парку імені лейтенанта Шмідта та морського порту. Згодом стало відомо, що росіяни вбили неповнолітніх бердянців.

У Запоріжжі планують перейменувати вулиці на честь Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова, вбитих російськими окупантами.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *