У Запоріжжі відбудеться важлива подія, спрямована на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

25 листопада, в Україні традиційно відзначається День пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цей день став символом вшанування мільйонів невинних людей, які стали жертвами політичних репресій і штучно створених голодоморів.

У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду в особливих обставинах – у контексті повномасштабної війни та геноцидних дій, які розгортаються на теренах України з боку Росії.

Після 90 років від Голодомору-геноциду, Україна знову стикається з агресією, спрямованою на знищення української нації. російські окупанти не лише масово вбивають та депортують українців, але й активно руйнують міста, атакуючи культурні та історичні центри. Ці дії стають новим етапом виступу проти української ідентичності, культури та мови.

Мешканців міста місцева влада закликає долучитися до заходів, які відбудуться 24 листопада, щоб разом висловити повагу тим, хто постраждав від геноциду. Організатори планують провести мітинг пам’яті та заочні заходи, де буде можливість долучитися до спільної хвилини мовчання та покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодомору.

Також проведуть лекції та дискусії, що спрямовані на усвідомлення суспільства щодо подій тих страшних років історії.

Фото: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *