Повідомлення про виграш великої суми грошей або призу – розповсюджена шахрайська схемаПовідомлення про виграш великої суми грошей або призу – розповсюджена шахрайська схема

Поліція Запоріжжя закликає громадян бути обережними та утримуватися від надання особистої інформації чи переказу грошей, особливо якщо це вимагається для отримання виграшу.

У мережі з’явився новий випадок обману, пов’язаний із наданням повідомлень про виграш великої суми грошей або іншого цінного призу. Підозрілі повідомлення розсилаються через різні канали зв’язку, такі як електронна пошта, повідомлення в соціальних мережах або SMS, пропонуючи отримати приз після сплати певної суми грошей чи податків.

Шахраї активно використовують психологічний ефект виграшу, щоб привернути увагу та довіру потенційних жертв. Нападники можуть виглядати як офіційні представники лотерейних компаній, відомих брендів або громадських організацій, щоб підкріпити віру у виграш та переконати в необхідності переказати гроші.

Кібербезпекові фахівці та поліція закликають громадян бути обережними та утримуватися від надання особистої інформації чи переказу грошей, особливо якщо це вимагається для отримання виграшу. Рекомендується перевіряти достовірність отриманих повідомлень, звертаючись безпосередньо до офіційних джерел чи компаній.

Зазначається, що правоохоронні органи розслідують подібні випадки та закликають громадян повідомляти про подібні інциденти для подальших заходів. Безпека та обізнаність суспільства є ключовими у запобіганні шахрайству та збереженні їхніх фінансових ресурсів.

Інформація, надана управлінням протидії кіберзлочинам в Запорізькій області ДКП НПУ, свідчить про зростання випадків інтернет-шахрайства, пов’язаного із надсиланням обманливих повідомлень через електронну пошту та соціальні мережі. Злочинці намагаються використовувати різноманітні стратегії, але загальний зміст полягає у тому, що отримання призу або виграшу вимагає сплати певної суми коштів.

Кіберполіція рекомендує уникати клікання на посилання в сумнівних повідомленнях та ніколи не надавати особисту інформацію, таку як номери кредитних карток чи паролі, від невідомих або ненадійних джерел. Якщо громадяни отримають подібне повідомлення, вони повинні звернутися до правоохоронних органів та повідомити про інцидент.

Органи правопорядку також наголошують, що кіберзлочинці постійно змінюють свої методи, тому важливо залишатися освіченим та відстежувати нові тренди у сфері інтернет-шахрайства.

Інформаційна грамотність та пильність громадян грають важливу роль у попередженні злочинів цього характеру та забезпеченні кібербезпеки для всього суспільства.

Інфографіка: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *