У Запоріжжі демонтуватимуть російськомовні рекламні вивіскиУ Запоріжжі демонтуватимуть російськомовні рекламні вивіски

В Запоріжжі заплановано масштабну ініціативу щодо демонтажу російськомовних рекламних вивісок у місті. Рішення прийнято міською владою з метою підтримки мовної політики та збільшення присутності української мови в публічному просторі.

За словами представників місцевої влади, цей крок спрямований на підтримку національної мови та висловлення протесту проти агресивної мовної політики Російської Федерації. Демонтаж вивісок стане першим кроком у реалізації більш широкої програми з підтримки української культури та мови в місті.

Планується проведення цієї акції з дотриманням усіх законів та нормативів, а також з врахуванням можливих реакцій громадськості. Запорізька влада закликає місцевих підприємців та власників рекламних конструкцій сприяти в цьому процесі для підтримки національних цінностей та української ідентичності в місті.

У Запоріжжі планується прибрати більше 30 рекламних конструкцій та вивісок, які були розміщені з порушенням українського законодавства. Зазначається, що переважна більшість з цих конструкцій містить надруковані тексти російською мовою, що є однією зі складових мовної політики агресора.

Робоча група, до складу якої входять представники виконавчих та правоохоронних органів, активно проводить рейди-обстеження по місту для виявлення порушень. Підприємців та власників рекламних конструкцій закликають дотримуватися чинного законодавства та виконати вимоги влади.

У випадках, коли попередження не знаходить відгуку, робоча група має намір діяти ефективно та демонтувати неправомірно встановлені конструкції на підставі рішення виконавчого комітету. Цей захід спрямований на забезпечення дотримання мовних та законодавчих стандартів в місті.

Відповідно до законодавства України, зокрема Законів “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про рекламу”, та “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а також рішень міської ради та виконавчого комітету Запорізької міської ради, прийнятих у листопаді та грудні 2023 року, виконавчий комітет міста розпочав ініціативу з демонтажу рекламних конструкцій та вивісок, на яких інформація подана мовою агресора, зокрема російською.

Для організації цього процесу виділені кошти з оплати за тимчасове користування місцями розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади. Комунальне підприємство “Градпроект” отримало завдання провести демонтаж інформаційних стендів, дощок, вивісок та об’єктів зовнішньої реклами, на яких інформація розміщена в порушення вимог чинного законодавства, зокрема, недержавною мовою.

При цьому підприємцям та власникам рекламних конструкцій, що мають мовні порушення, надається вимога змінити мову реклами на державну. У разі невиконання цієї вимоги передбачається проведення примусового демонтажу. Дана ініціатива спрямована на підтримку української мовної політики та визначення державної мови як основної в інформаційному просторі міста.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *