У Запорізькій області проводять перевірку приватних закладів, що надають соцпослугиУ Запорізькій області проводять перевірку приватних закладів, що надають соцпослугиУ Запорізькій області проводять перевірку приватних закладів, що надають соцпослуги

На території Запорізької області стартувала обласна перевірка приватних закладів, які здійснюють надання соціальних послуг громадянам. За ініціативи місцевих органів соціального захисту населення та з метою забезпечення якісного та безпечного обслуговування громадян, інспектори розпочали ретельний аудит закладів, що працюють у сфері соціальної допомоги та підтримки.

Зокрема, перевірка охоплює приватні заклади, які надають послуги дитячим садкам, санаторіям, інтернатам, а також будинкам престарілих та іншим установам, спрямованих на допомогу різним категоріям населення.

Метою даної перевірки є виявлення та усунення можливих недоліків у роботі приватних соціальних закладів, забезпечення відповідності їхньої діяльності вимогам законодавства та стандартам безпеки. У разі виявлення порушень, органи соціального захисту приймуть відповідні заходи, направлені на виправлення ситуації та забезпечення найвищих стандартів обслуговування громадян.

Представники інспекцій та органів соціального захисту закликають власників та управлінців приватних соціальних закладів сприяти проведенню перевірок та взаємодіяти з контролюючими органами для забезпечення ефективного та безпечного функціонування цих установ.

Додаткові заходи контролю та реєстрації надавачів соціальних послуг в приватному секторі запроваджені в Запорізькій області. За словами заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Євгена Мироненка, у зв’язку зі сформованою кількістю непублічних закладів, де надають соціальні послуги переважно громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та маломобільним особам, необхідно впроваджувати систему контролю та обліку.

На початку листопада створена міжвідомча група, яка включає фахівців облдержадміністрації, поліцію, рятувальників та представників соціальної сервісної служби. Основною метою цієї групи є виявлення та облік місць, де функціонують приватні заклади, які здійснюють надання соціальних послуг, а також проведення реєстрації цих об’єктів. Велика увага приділяється недержавним закладам, де перебувають внутрішньо переміщені особи.

Ця ініціатива спрямована на забезпечення якості та безпеки надання соціальних послуг в приватному секторі та уникнення фактів тіньової діяльності в цій сфері.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *