Лікарняний в Україні знову можна відкрити дистанційноЛікарняний в Україні знову можна відкрити дистанційно

Українське Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) оголосило нові умови для відкриття лікарняних у дистанційному режимі.

Згідно з найновішим рішенням, медичні заклади зможуть надавати консультації та приймати пацієнтів в онлайн-форматі, спрощуючи процес надання медичної допомоги.

Зокрема, лікарі зобов’язані мати необхідне обладнання для віртуальних консультацій та забезпечувати конфіденційність пацієнтської інформації під час онлайн-звернень. За новими правилами, усі медичні рецепти та рекомендації можуть бути виписані в електронній формі, що сприяє швидкому та безпечному доступу пацієнтів до необхідних лікарських порад.

Такий крок спрямований на поліпшення доступності медичної допомоги та зменшення фізичного контакту в умовах пандемії та захворюваності. МОЗ також визначило, що ця ініціатива допоможе зменшити навантаження на лікарні та забезпечити ефективне функціонування медичної системи в умовах карантину та обмежень.

Медичні працівники вже реагують позитивно на цю ініціативу, вважаючи її кроком у майбутнє та важливим кроком до покращення якості медичної допомоги в Україні.

Нова ініціатива МОЗ стосується не лише пацієнтів з симптомами ГРВІ та COVID-19, а й розширюється на всі випадки тимчасової непрацездатності під час воєнного стану та тримісячного періоду після його припинення. Лікарі матимуть змогу надавати медичні висновки та відкривати лікарняний дистанційно, спираючись на інформацію, яку надає пацієнт.

Це рішення спрямоване на збереження здоров’я та безпеку населення в умовах надзвичайних обставин. Дистанційне відкриття лікарняного забезпечить необхідний відпочинок для пацієнтів, зберігаючи при цьому важливий соціальний дистанцію та обмежуючи фізичні контакти.

У випадках, коли необхідно продовжити лікарняний період більше ніж на 5 календарних днів, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) встановлює важливу умову – пацієнт повинен особисто з’явитися на прийом до лікаря. Це обов’язковий етап, який передбачає особистий огляд та консультацію для подальшого визначення необхідності подовження лікарняного листа.

Лікар може використовувати телемедичні можливості для надання медичних консультацій та виписування рецептів на електронних носіях. Це спрощує процес отримання необхідних лікарських препаратів, зменшує фізичний контакт та сприяє швидкому відновленню здоров’я пацієнтів.

Ці нові правила реагують на потреби у сучасних умовах, забезпечуючи баланс між наданням ефективної медичної допомоги та збереженням здоров’я громадськості в умовах обмежень та надзвичайних ситуацій.

Фото: lifeimg.pravda.com
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *