У центрі Запоріжжя розпочались обширні роботи з ремонту та облаштування тротуарів, спрямовані на покращення інфраструктури міста.

Цей проєкт, який охоплює кілька ключових вулиць, призначений для створення комфортних та безпечних пішохідних зон. Роботи включають в себе ремонт покриття, усунення дефектів, а також встановлення нового освітлення.

Акцент робиться на використанні сучасних та довговічних матеріалів для тротуарів, щоб забезпечити їхню стійкість до зносу та забезпечити довготривалу службу.

Такі заходи не лише сприятимуть естетичному вдосконаленню міста, але й покращать умови для пішоходів та зроблять вулиці більш привабливими для жителів та гостей Запоріжжя. Міська влада очікує , що завершення цього проєкту поліпшить загальний вигляд та функціональність пішохідних зон у місті.

Стан тротуару на перехресті проспекту Соборного і вулиці Гагаріна вимагав негайного втручання через його критичний стан. Під час демонтажних та підготовчих робіт виявилося, що зливовий лоток, який веде від прибудинкової території до проїзної частини вулиці Гагаріна, був повністю зруйнований та забетонований.

З метою запобігання подальшому підтопленню та руйнуванню фундаменту будівлі, було прийнято рішення встановити новий зливовий лоток. Під час відновлення тротуарного покриття було враховано державні стандарти та будівельні норми. Також проведено роботи з улаштування пандусу для забезпечення зручного переходу, пониження до проїзної частини пішохідних переходів та встановлення тактильної плитки.

Головна спеціалістка відділу інфраструктури міста департаменту муніципального управління, Олена Жебровська, підкреслила, що ці заходи виконані відповідно до вимог стандартів та норм, і призначені для покращення безпеки та зручності пересування мешканців в цьому районі міста.

На вказаній ділянці тротуару проведено комплекс заходів для покращення його стану та забезпечення безпеки та комфорту пішоходів. Окрім пониження бордюрного каменю та укладання тактильної плитки, встановлено напівсфери, що блокують доступ транспорту, який раніше використовував тротуар як під’їзну дорогу до магазинів.

Додатково було проведено роботи в арці багатоповерхового будинку, зокрема, встановлено необхідний пандус та перила, щоб забезпечити зручний рух та доступність для мешканців. Ця частина тротуару має важливе значення для місцевих жителів, які активно користуються нею для досягнення аптек, магазинів та зупинок громадського транспорту.

Зазначений відрізок також має стратегічне значення через розташування поруч з двома сервісними центрами ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області. За словами представників служби соціального обслуговування, ці обновлення дозволяють покращити доступність послуг та забезпечують безперешкодний доступ для всіх категорій мешканців, зокрема, для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

Фото: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *