У Шотландії скульптуру XVIII ст. можуть продати за $3 млнУ Шотландії скульптуру XVIII ст. можуть продати за $3 млн

У містечку Інвергордон на півночі Шотландії виявили твір французького скульптора XVIII століття, Едме Бушардона, який служив королю Людовику XV. Тепер ця скульптура може бути продана на аукціоні.

В 1930 році місцева рада Інвергордона витратила 5 фунтів стерлінгів (еквівалентно приблизно $500 сьогодні) на створення мармурового бюста сера Джона Гордона, шотландського землевласника та члена парламенту XVIII століття. Автором цього бюста був французький скульптор Едме Бушардон, який створив його у Римі, коли Гордон здійснював подорож Європою.

Довгий час бюст разом із документами вважався втраченим, оскільки він зник під час реорганізації місцевого уряду в середині XX століття. Проте він був відновлений і знайдений знову у 1998 році, коли виявився в сараї. Після цього його було виставлено в Інвернесському музеї та художній галереї в Шотландії протягом близько 25 років. У 2014 році рада Гайленду висловила ідею продажу бюста, але це викликало обурення з боку члена парламенту Шотландії, який вважав, що цей твір мистецтва належить громаді міста Інвергордон. Після довгих обговорень міська рада Інвергордона почала громадське обговорення щодо можливості продажу 30 жовтня 2023 року.

Оцінюють бюст у 3 мільйони доларів. Якщо місцева громада схвалить цю ідею, кошти від продажу будуть спрямовані до Фонду спільного добра для розвитку місцевих громад. Покупець також зобов’язаний буде виготовити копію скульптури музейної якості для міста Інвергордон.

Едме Бушардон був офіційним скульптором короля Людовика XV і вважається одним із головних майстрів переходу від стилю рококо до неокласичної скульптури. Він створив скульптури для садів Версальського палацу та відому статую Людовика XV для площі Згоди, яка була знищена під час Французької революції. Бушардон також працював у графічному мистецтві та створював проєкти для королівських відзнак.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *